• ~Gdańsk
    (2016-02-20 08:42)
    We wrześniu 1995 roku, niedługo przed wyborami prezydenckimi, w których Lech Wałęsa ubiegał się o reelekcję, Anna Walentynowicz napisała do niego list. Zadała w nim 17 bardzo niewygodnych pytań, które sugerowały m.in. agenturalność byłego przywódcy "Solidarności". Wałęsa stanowczo zaprzeczał, a autorkę pytań oskarżał o paranoję. W kontekście wydarzeń ostatnich dni wydaje się jednak, że przynajmniej część z nich powinna być zadana ponownie. Poniżej pełna treść listu Anny Walentynowicz: "Na naszych oczach przeszłość ulega przekłamaniu, manipulacji, by ocalić prawdę ktoś musi zapytać o fakty, dopóki żyją jeszcze ich świadkowie. Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na Prezydenta RP – Lechowi Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem: 1. Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971 r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań? 2. Dlaczego okłamałeś wszystkich, mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980 r. zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni? 3. Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła ci publiczne awantury w 1980 r.? 4. 9 grudnia 1980r przyznano "Solidarności" pierwszą nagrodę – 30 tys. USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi? 5. Co zrobiłeś z 60 tys. USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś? 6. Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo? 7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą? 8. Czy uważasz za właściwe, że głowa państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu? 9. Czy byłeś w 1981 r. informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski jest kapitanem SB? 10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowałeś na jego poczynania? 11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed Sądem Rejonowym dla Nieletnich wymuszając płatną współpracę? 12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5-cio tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń? 13. Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA "lokujcie swe kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić". Czy nadal tak sądzisz? 14. Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się? 15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A. Gwiazdy z I Zjazdu "Solidarności" – jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą? 16. Kiedy spełnisz publiczną obietnicę rozliczenia się z majątku i wskażesz jego prawdziwe źródła, bo Twoje książki przyniosły straty? Podobnie z obietnicą wyjaśnienia stosunków z SB? 17. Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu? Gdańsk, dn. 25.09.1995r. Anna Walentynowicz
  • ~max
    (2016-02-20 08:58)
    Wielu ludzi zarówno z lewa jak i prawa wiedziało kim był L Wałęsa ale ukrywanie tego faktu było im na rękę Komunistom zagwarantował nietykalność Solidarnościowcom dostępu do grabieży majątku narodowego Komuniści nie zawachali się zabijać księży a oszczędzili Wałęsę bo to był ich człowiek
  • ~pg
    (2016-02-20 08:59)
    I jeszcze jedno pytanie. Dlaczego Lechu postanowiłeś, że Pani Ania będzie Matką Chrzestną jednego z Twoich dzieci, a następnie przypisywałeś jej paranoję? Bo co, bo wygarnęła Ci prawdę?
  • ~Beka z konfidenta
    (2016-02-20 09:00)
    No oczywiście, kto inny mógł byś"solidarny z Lechem" niż ta lewacko-postkomusza loża celebrytów, w której co najmniej jedna z osób na zdjęciu jest również "TW" :D
  • ~wera
    (2016-02-20 09:01)
    Kto teraz będzie bronił POlskiego zdrajcę i konfidenta wszech czasów państwa polskiego?Wiadomo wszyscy - mośki i salcie jego nacji co są celebrytami teraz nie jeden się ujawni kim jest !!!
  • ~don Giuseppe Ślazyk
    (2016-02-20 09:05)
    S Z A F A papiery , kwity zapiski , lojalki prawdziwe , fałszywe szafa wszystko zmieści tylko że prawdy wam nie powie drodzy panowie !!! szlak mnie trafia krew zalewa na to co słyszę w radio i telewizji i co czytam w prasie i internecie !!! ja w roku 1970 miałem zaledwie 10 lat pamiętam jak pod oknami mojego rodzinnego domu w Słopnicach pod Dziołkiem wieczorami po ciemku kapusie z osiedla nas podsłuchiwali i straszyli pukając do okien a moja mamusia świętej pamięci Petronela bardzo się bała i dostawała przysłowiowej białej gorączki bo nerwy miała zszarpane jak mawiała sama wdowa z gromadką dzieci co te kapusie chcieli uzyskać od biednej wdowy i małych dzieci przebrzydłe komuchy !!! szafa też była w naszym domu własnoręcznie przez tatę wykonana i ta szafa ojca niczego podejrzanego nie chowała bo w mojej rodzinie zawsze najważniejsze były Bóg !!! Honor !!! Ojczyzna !!! ile jeszcze szaf otworzycie i przedyskutujecie ??? i na co ??? i po co ??? w 1976 roku miałem naście lat i zacząłem inaczej niż dziecko patrzeć na świat byłem szczęśliwy w moim mieście Krakowie razem z moim wujkiem Władysławem który był szlachetnym i kryształowym człowiekiem i mądrym bo to przedwojenny nauczyciel po szkole w Starym Sączu dziś można by porównać jego wykształcenie do profesora uniwersyteckiego wiele przeżył przykrości w życiu jako nauczyciel przedwojenny potem bibliotekarz na uniwersytecie Jagiellońskim i zakrystian w Bazylice Mariackiej … wiele ciekawych rzeczy i zdarzeń mi opowiadał wiedział też kto jest kapusiem a kto uczciwym człowiekiem często mi mawiał żebym sobie szukał dobrych , mądrych i uczciwych kolegów i koleżanek i nie zadawał się z chuliganami i kapusiami … dziś dzięki niemu i mamusi jestem tym kim jestem i nie żałuję że ich posłuchałem mam też szafę i to nie jedną w moim domu w górach w środkowej Italii ale nie kryją nic podejrzanego i nikt do nich nie zagląda oprócz mnie … szafa i teczki wino i beczki mam propozycję dla was panowie napijcie się lepiej wina bo to lepsza medycyna … pamiętam też jak wujek Władek mi mawiał Józiu ja już jestem stary i nie doczekam że komuna padnie , ale ty doczekasz i miał rację !!! J.Ślazyk – Słopniński Leofreni Italia 19.02.2016
  • ~zbigniew
    (2016-02-20 09:11)
    Wez Wałęse i spier...!Tamten z intelektu ,ty z wygladu ???
  • ~kaz
    (2016-02-20 09:33)
    no cóż, zeszmacił się do reszty ten autorytet
  • ~srg
    (2016-02-20 09:41)
    BOLEK zawsze byłeś ŚMIECIEM i jak ŚMIEĆ zdechniesz !!!!!
  • ~vhs
    (2016-02-20 10:00)
    Jak zwykle lewackie świnie bronią świni ,bez względu na to ile przez tę świnię i jej donosy ludzi cierpiało ŻAŁOSNE "autorytety"
  • ~ja-ro
    (2016-02-20 10:21)
    najpierw rozliczcie UBecje a pózniej Wałęse , nawet jesli to On jest Bolkiem , to jest Naszym Bolkiem z jego wadami i zaletami , upadkami i wzlotami
  • ~CI CO PRZY NIM DOROBILI SIĘ
    (2016-02-20 10:38)
    CIEMNY NARODZIE POLSKI ZACZNIJ MYŚLEĆ GDY BY WAŁĘSA BYŁ AGENTEM ROSYJSKIM TO NIE ROZWALAŁ BY KOMUNIZMU TYLKO BY GO BRONIŁ A TO ZNACZY ŻE WAŁĘSA BYŁ AGENTEM USA CZYLI CIA I WATYKANU LOGIKA ZA TYM PRZEMAWIA.I OD 26 LAT JESTEŚMY OKRADANI PRZEZ ZŁODZIEI Z CAŁEGO ŚWIATA KTÓRYCH SCIĄGNĄŁ DO POLSKI WŁAŚNIE BOLEK WAŁĘSA TO ON SPRZEDAŁ POLSKE I POLAKÓW ZŁODZIEJOM .A TACY JAK KISZCZAK JARUZELSKI BYLI TEŻ AGENTAMI USA I MOSADU.
  • ~solidaruch
    (2016-02-20 10:39)
    POlscy celebryci POpieraja agenta SB Walese, bo POlscy celebryci tez zrobili kariery dzieki SB.
  • ~bodo
    (2016-02-20 10:45)
    Jeżeli ten kraj chce wrócić do normalności - a tak jest to przez aktualnie "rządzących" zapodawane społeczeństwu - i nie chodzi tu o "przykrycie" sprzedawczykiem istotnych dla Państwa spaw "boluś" powinien być za całokształt rozliczony i powinien m.innymi zostać przymuszony do odpowiedzi na kiedyś zadane pytania. Powinny mu też zostać odebrane przywileje i pieniądze ,które posiadł bezprawnie. Myślę , że takie działania powinny również objąć pozostałych "prezydentów"-rezydentów . To jedynie uwiarygodni zamiary nowych kapitanów okrętu pt. POLSKA
  • ~WISŁA
    (2016-02-20 10:58)
    WAŁĘSA JEST WIELKI I TAK ZOSTANIE! LEPIEJ BYĆ WAŁĘSĄ NIŻ CHŁOPCEM NA POSYŁKI PEWNEGO RADIA !!!! MALI LUDZIE ZAWSZE BĘDĄ MALI I TACY UMRĄ !!!
  • ~joanna
    (2016-02-20 11:00)
    Ciekawe kto mu organizuje te podróże i za czyje pieniądze ??? Obstawia go oczywiście Mietek i żona Dukaczewskiego.To osoby z korzeniami solidarnościowymi. Teraz jest na corocznym balu na Florydzie. Bardzo ciekawe, kto to taki urządza coroczny bal w wielkim poście.
  • ~klon
    (2016-02-20 11:01)
    tam znajda sie też dokumenty Stokrotki, Litwina , Oskara. Litwin siedzi cicho jeszcze nic nie skomentował zapewne rwie włosy z głowy co tam będzie.
  • ~romank
    (2016-02-20 11:05)
    autorytet siegnol bruku,walesa, kwasniewski prezydenci duzego kraju.jak duzo ludzi pracowalo zeby oszukac spoleczenstwo
  • ~tron
    (2016-02-20 11:05)
    Najbardziej mnie śmiesza ludzie którzy sa niby Solidarni z agentem czy jak TW Bolek znaczy Wałęsa, a przecież on sam sie do nich zgłosił zeby sobie dorobić.Ludzie którzy maja godność i honor nigdy by nie donosili tylko św..nie sa do tego zdolni
  • ~JMK
    (2016-02-20 11:14)
    Swój swojego POpiera i staje w obronie .Zapewne ich też coś łączy z SB.