• ~Karol
    (2013-05-03 20:27)
    No rzeczywiście religia ogranicza rozwój człowieka. Dzięki wyzwoleniu z jej kajdan ludzkość doczekała się takich ludobójców jak: Lenin, Stalin czy Hitler. Dla nich inni ludzie byli gadami. Ciekawe, też dlaczego o tym ograniczeniu rozwoju mówią same przygłupy ? Nikt od was nic nie chce czerwone szuje, nie plujcie tylko jadem na wierzących w Boga i dajcie im żyć.
  • ~sektaKIWAmasy
    (2013-05-03 21:18)
    Ludzie są totalnie manipulowani - OSZUKIWANI PRZEZ CZARNYCH PASOŻYTÓW nie zdają sobie sprawy ze swego położenia. Nie ma żadnego "nieba", "raju" itp bajkowych miejsc - nie ma żadnej możliwości kupienia sobie zasług u jakiegokolwiek "boga" za pośrednictwem CZARNYCH OSZUSTÓW .
  • ~sektaKIWAmasy
    (2013-05-03 22:49)
    Sekta czarnych pasożytów MANIPULUJE ŚWIADOMOŚCIĄ podatnych. Zaczyna od dzieciaków bo to jest łatwe... -"Prawdy" teologiczne, biblijne oraz "prawdy" wiary to nie są prawdy których istnienie można zweryfikować jakimś sposobem nie związanym z wiarą. Te "prawdy" " istnieją" jako wymysły, teologiczne mity, przypowieści i projekcje ludzkiej wyobraźni . Według znanych fizyków i kosmologów świat mógł powstać bez żadnej przyczyny - pomijając przyczyny czysto fizyczne i zapewne tak się stało .
  • ~eg-on
    (2013-05-04 09:28)
    Kapłani najróżniejszych religii i sekt lękają się postępu nauki jak wiedźmy jasnego światła poranka. Lęka ich i gniewa zarazem, że ktoś demaskuje oszukańcze sztuczki z których żyli. Thomas Jefferson, trzeci prezydent USA
  • ~Katolik
    (2013-05-04 10:04)
    Nie przepadam za towarzystwem osób niewierzących. Zawsze omijałem omijam i będę omijał ich szerokim łukiem. Nic do nich nie mam ale to na pewno nie dla mnie. Ale rozumiem, że każdy robi ze swoim życiem to co tylko zechce i w to w ogóle się nie wtrącam, dlatego oczekuję tylko tego samego od osób niewierzących. No, chyba że ich codzienna pogarda do religii to jakiś ich sposób na życie.
  • ~rem
    (2014-02-27 13:40)
    Rubik i Nergal maja racje twierdzac, jak przystalo na komuniste, ze religia ogranicza rozwoj czlowieka. Pewnie chodzi tu m.in. o rozwoj intelektualny. Jako przyklad wezmy takiego Kopernika. Przez te religie pomieszalo mu sie w rozumie, twierdzil, ze Ziemia krazy wokol Slonca. Jakis inny zakonnik przez te wiare zalozyl Uniwersytet Sorbone. Albo inny przaklad, taki Wojtylla, przeciez religia ograniczyla jego rozwoj psychiczny i intelektualny.- NIe zgadzal sie z Komuna! Ot, Ograniczony umysl ! Nie rozwinal sie przez religie! Peszek nieco sobie pomylila pojecia. Boga nie mozna wymyslic. Pojecie Boga mozna wymyslic. Jak Bog istnieje, to niezaleznie od tego czy sie to komus podoba czy nie.. I jeszcze mala uwaga. Buddyzm nie jest religia a filozofia zycia.
    Hitler nienawidzil katolikow i religie katolicka. Pewnie dlatego, ze ogrqanicza ona rozwoj czlowieka. Wprowadzal wlasna germanska religie.. Zydzi tez wierza w Boga i dlatego sa ograniczeni w rozwoju!
    Ile tu madrych wpisow ludzi nieograniczonych w rozwoju. Goebelsiki internetowi.
  • ~kler-KANTY
    (2013-05-04 09:45)
    Każda religia opiera się na CIEMNOCIE ludu...
  • ~chusteczka - ale ch,,,,,j , buha buha buha
    (2013-05-04 09:55)
    "Napruci winem i palący jakieś zioła". Polskie gwiazdy " DAWIDA ' o religii
  • ~tik tak
    (2013-05-04 09:41)
    @Piast zadruzanin - SZUMOWINA to jestes wlasnie ty!!

    @ sektaKIWAmasy - tobie czerwone scierwo z mozgu ZROBILO GOOOOWNO
  • ~SYLVEK
    (2015-01-14 01:21)
    re.:~sektaKIWAmasy - odpowiedz na pytanie zasadnicze - do tego samego do czego sluzy KONSTYTUCJA a zeby byla przestrzegana to powolany jest caly sztab do jej pilnowania wyposazony w od palek po fotoradary i krzaki za ktorymi mozna sie schowac - tu nikt nie stoi z koszyczkiem -a jak sie ma VAT w stosunku do dziesieciny? ? poczytaj -wpis fan swiatowca..Charlie czeka na takich jak ty.