Na spotkaniu z wyborcami w Łobzie z ust Andrzeja Dudy padły takie słowa:

Moja polityka to polityka odważnych inwestycji i dbania o człowieka, a nie polityka dziadostwa i dbania o elitę. Nie polityka napychania kieszeni warszawskiemu salonowi, tzw. 'warszawce'. Czyli grupie najbogatszych ludzi, prominentnych, którzy się bogacili bardzo często kosztem reszty społeczeństwa.

Reklama

Krytycznie na temat "warszawki" i "elit" prezydent wypowiadał się jeszcze kilkukrotnie, podczas innych spotkań z wyborcami, głównie w małych miejscowościach.

Wypowiedzi te spotkały się z szeroką krytyką, nie tylko wśród mieszkańców stolicy. Wiele osób zwracało także uwagę, że szczujący na elity prezydent sam jest przecież ich przedstawicielem, podobnie jak wielu polityków PiSu.

Anna Samusionek jest oburzona takim podejściem Andrzeja Dudy do społeczeństwa. Zdaniem aktorki, prezydentowi wszystkich Polaków nie przystoi takie zachowanie:

KOCHANA POLSKO ❤❤❤ PANIE PREZYDENCIE @andrzej.duda
POZDRAWIA CIĘ "WARSZAWKA" I "CELEBRYCI" SŁOWEM..."ELITA"...POCZUŁAM SIĘ NAPRAWDĘ "WYRÓŻNIONA"...🥴🥴🥴 Po trzech miesiącach bez jakiejkolwiek pracy i zarobków z powodu pandemii, z lękiem na karku czy to nie wróci...bo jestem jedynym "żywicielem rodziny"...Nie wiem jak WY, ale JA czuję się już mocno zmęczona tym szczuciem jednych na drugich...MAM DOŚĆ ✌✌✌ P.s. Czekajcie,czekajcie...A może prezydent miał na myśli swojego prezesa, starego warszawiaka jakby nie było...a ja tu się niepotrzebnie burzę...😂😂😂

Fani aktorki niemal jednogłośnie przyznali jej rację twierdząc, że mają dość takiej prezydentury.