W czwartek Sejm opowiedział się za przyznaniem TVP i Polskiemu Radiu rekompensaty w wysokości 1,95 mld zł. Opozycja, która wnioskowała, by przeznaczyć tę kwotę na onkologię, zareagowała okrzykami "hańba". W odpowiedzi posłanka Lichocka zaczęła w kierunku politycznych przeciwników wyjątkowo mocno eksponować swój środkowy palec. Sama zapewniała później, że jedynie pocierała oko, bowiem była zdenerwowana.

Reklama

Całą sytuację na swoim profilu na Facebooku skomentował Maciej Stuhr. Aktor nagrał filmik, na którym parodiuje gest Joanny Lichockiej:

Kochani, przepraszam, wzruszyłem się. Sejm przeznaczył 2 miliardy na Telewizję Polską. Cudowna wiadomość. Dziękujemy bardzo. Opozycja chce, żebyśmy byli na jakiejś onkologii, a Sejm dba o to, żebyśmy mieli co pooglądać. Przepraszam, takie mam nerwowe gesty - mówi pocierając oko środkowym palcem

Pozdrawiam telewizję, Jacka Kurskiego, panią Holecką, panią kandydatkę na prezydenta lewicy, co ja mówię, lwicę prawicy Ogórek. Przepraszam, już mi się wszystko popier**ło - kończy Stuhr

Reklama

Tymczasem Joanna Lichocka idzie w zaparte i na łamach "Faktu" zapewnia, że jej gest nie miał negatywnego wydźwięku, jeśli jednak kogoś uraził, posłanka przeprasza. Opozycja domaga się zaś postawienia jej przed komisją etyki.