Grzegorz Łapanowski o wakacjach nad polskim morzem: To jak nowotwór oczu, kataklizm architektury i ugór kultury

Popularny kucharz i dziennikarz kulinarny, Grzegorz Łapanowski jest załamany tym, jak wyglądają nadmorskie kurorty w Polsce. "Kiedy nam się to wymknęło? Cośmy przeoczyli?" - pyta zatroskany o estetykę popularnych miejscowości wypoczynkowych nad Bałtykiem.

wróć do artykułu
  • ~Konstytucja RP art. 54 punkt 1
    (2019-08-05 15:55)
    jeszcze w latach 70 ubiegłego wieku nad bałtykiem było może i biednie ale schludnie, na początku lat 80-tych nad bałtykiem pojawiły się jaskółki nowego czyli warszawiacy którzy mając dojście do władzy stawiali budy z dykty i handlowali czym się dało, w 3 miesiace zarabiali na całoroczne brylowanie w warszawce. wiele lat upłynęło a wygląda to poza nielicznymi wyjątkami tak samo
  • ~dasa
    (2019-08-05 14:26)
    Słusznie prawi, tylko że to się tyczy całego kraju, nie tylko Wybrzeża.
  • ~On
    (2019-08-05 14:31)
    Ten pan ma wiele racji. Dodam jeszcze: i te hordy wytatuowanych, pijanych, wrzeszczących, chamowatych tłumoków. To jest wypoczynek?
  • ~xer
    (2019-08-05 14:02)
    Zgadzam sie z nim, miejscowosci nadmorskie tona w tandecie
  • ~Wczasowicz Nadmorski od 70r
    (2019-08-05 14:24)
    Tak na prawdę to wszystko istnieje od kilkudziesięciu lat,a on to dopiero zauważył.Ma chyba nowotwór na oczach. o czym pisze...........
  • ~rumor xyz
    (2019-08-05 13:46)
    nadęty celebryta!.
  • ~Zinio
    (2019-08-05 14:30)
    No cóż, być może marzy mu się Saint Tropez, tylko dla elyty.
  • ~pomijam Białystok
    (2019-08-05 14:48)
    Mm tą przyjemność ,że od wielu ,wielu lat spędzam wczasy wędrowne samochodowe . Nie muszę się tłoczyć i udawać ,że lubię piwo ,wódę ,śledzika ,rybkę i inne pyszności ,które są pyszne lecz nie koniecznie przy okazji wczasowania .A tak od siebie powiem Polska w podróży jest piękna ,malownicza ,kolorowa i rzekłbym bogata coraz bardziej Szkoda ,że partia rządząca to wszystko niszczy tworząc zły wizerunek POLSKI .
  • ~Podróznik
    (2019-08-05 15:48)
    Słowo klucz: tymczasowość. Przez 3-4 miesiące muszą nad morzem zarobić na prawie cały rok. Po co budować coś trwałego, eleganckiego jak potem pies z kulawą nogą nie zawita? Ma być krzykliwe i przyciągać najmłodszych.
  • ~Gniewko
    (2019-08-05 19:21)
    Kiedy prostemu kuchcie palma i woda sodowa wymiesza się w pustawej łepetynie, a potem odbije oczodołami, uszami i paszczą, mamy wówczas powyższy spieniony jad jevropejskiego snoba.
  • ~md
    (2019-08-05 21:30)
    Rządzi Sławomir i Zenek. Polska inteligencja została wymordowana, wywieziona, zginęła w walkach, została spauperyzowana. Polską Inteligencję zastąpił rozbezczelniony dostatkiem i bezkarnością cham, burak, cebulak, k...wa, złodziej, oszust i łobuz. To co się dziwić?
  • ~mario
    (2019-08-05 17:05)
    Odkąd cztery lata temu w Krynicy Morskiej byłem świadkiem regularnej bitwy łysych i wytatuowanych "plażowiczów" przy jednym z tysiąca parawanów stwierdziłem, że takie kurorty nie są dla mnie i mojej rodziny. Chcąc odpocząć od tego stylu "wypoczynku" przypadkowo trafiłem na plażę w nieodległych Piaskach, jak się okazało naturystyczną. Cisza, spokój, ludzie się pozdrawiają. Zostaliśmy i taki styl plażowania preferujemy do dzisiaj, choć przez ostatnie dwa lata w Chorwacji. Bez chamstwa, pijaństwa, buractwa i zwykłej głupoty. Polecam wszystkim
  • ~Fenicjanin
    (2019-08-05 19:32)
    Za wszechwładzy sld i potem peło, to na Kaszubach było jak w Monako...
  • ~Człowiek
    (2019-08-06 03:45)
    To jest nasza ojczyzna i nasz kraj. Kto nie dba o szczegóły to jak ma zadbać o Polskę? Czy pieniądze naprawde są aż tak ważne? On wiele razy powiedział że chodzi o ten zakichany plastik. Otwórznie w końcu te oczy, zdejmijcie z nich banknoty, zrozumcie że można zarabiać pieniądze i to nie robiąc kiczu. Ważne aby być wierny w małych rzeczach, bo w dużych się nie będzie. To prawda, kicz i plastik, dla kasy, nie dla państwa! Narzekacie na rządy a sami co robicie? Naród to ludzie a nie partie do licha, a ziemia to nie tylko nasz dom, ale także środowisko do życia, ona nas karmi, daje bezpieczeństwo. Co chcecie dziecią po sobie zostawić, śmietnisko? Już teraz noście wielorazówki, nie kupujcie plastiku, dbajcie o lokalne produkty nie tylko dla hasła, ale o ich jakość. Ilu ma sie za patriotów i śmiecą gdzie popadnie? To zwykłe półmózgi co gadają, wrzeszczą a robią wszystko na odwrót i sie nie chcą przyznać. Pan "gwiazdorzyna" musi wam to w twarz rzucić a sami rozumu nie macie? Wstyd, po tym co nasz naród przeszedł, wstyd.
  • ~warszawiak
    (2019-08-05 17:57)
    Dlatego jak morze to tylko Hiszpania lub Portugalski ocean. Bałtyk tylko w listopadzie w Sopocie dla jodu na molo.
  • ~Pradziad
    (2019-08-05 17:30)
    To sa nasi rodacy, to nasza kultura, to powod do dumy, no bo to takie polskie, no nie? Haha HAHA HA HAHAHA HAHA HA HAHAHA HAHA HA HAHAHA HAHA HA HAHAHA HAHA
  • ~amoira
    (2019-08-05 14:52)
    suweren i 500+
  • ~ww
    (2019-08-05 21:54)
    o i zaistniał w niemieckich mediach. Da się da.
  • ~Ałtor
    (2019-08-05 21:54)
    Polska to syf w strefie gustu, kultury masowej i relacji międzyludzkich.
  • ~Sulfatiasol~
    (2019-08-05 23:04)
    Jacy obywatele taki kraj.