Darcie Biblii podczas koncertów, zniekształcanie godła Polski, czy zabawa symbolami religijnymi - Nergal ma na swoim koncie wiele akcji, które oburzały prawicowe media i osoby o konserwatywnych, katolickich poglądach. Muzyk w wielu wywiadach podkreślał, że uwielbia wkładać kij w mrowisko i uważa, że jeśli ktokolwiek czuje się urażony jego prowokacjami, oznacza to, że jego wiara ma słabe podstawy.

Reklama

Najnowszy pomysł Nergala z pewnością znajdzie liczne grono krytyków, bowiem tym razem lider grupy Behemoth postanowił wypuścić limitowaną edycję karmy dla psów o nazwie "GOD=DOG", w której psie przekąski mają kształt krzyża. Swój oryginalny pomysł Nergal zaprezentował na Instagramie karmiąc swojego pupila. Darski zapewnił, że karma jest w pełni wegańska i dodał: Być może to pierwszy przypadek w historii ludzkości, gdy krzyż może zrobić coś pożytecznego i jest pozbawiony okrucieństwa

W jednym z kolejnych postów Nergal z satysfakcją opisał reakcję na swoją najnowszą prowokację:

Z rozbawieniem obserwuję, jak wszystkie te konserwatywne, katolickie media w Polsce nazwały ją "żałosną". Cóż ... znacie moje zdanie na temat "betonowych" głów i ich totalitarnego podejścia ... ale nie całe polskie społeczeństwo ma wyprane mózgi i głęboko wierzę w to, że reżim rządzącej partii niebawem się skończy, a wraz z nim ta absurdalna propaganda, którą uprawiają.