Cugowski wdzięczny pani minister: Dzięki niej moja sytuacja emerytalna bardzo się poprawiła

| Aktualizacja:

Krzysztof Cugowski, podobnie jak wielu polskich artystów, nie może liczyć na godną emeryturę. Muzyk cieszy się jednak, bowiem dzięki decyzji minister Elżbiety Rafalskiej, wysokość jego świadczenia znacznie wzrosła.

wróć do artykułu
  • ~MA
    (2018-09-13 15:08)
    Ci biedni artyści jakoś zapominają o kasie z tantiem.
  • ~Usia
    (2018-09-13 15:38)
    Kazfy ma taka emeryture na jaka zasluzyl a zalezy to od tego jakie skladki odprowadzal do z u s odprowagzsl ***** to ***** dostanie pla ze tylko lzy mu nie leca bo na koncie ms na pewno kilka set tysie
  • ~alik
    (2018-09-13 15:58)
    Cugowski przestań pier...ć bez sensu !!! I nie chlaj tyle !!
  • ~gnom
    (2018-09-13 16:03)
    Krzychu mogę ci za symboliczny grosz dostarczyć beczkę a200 kG wazeliny !!! Ostatnio ostro smarujesz i może ci zabraknąć !!
  • ~Romano
    (2018-09-13 17:38)
    no no a tantiemy to co? na o dyrektora idą? Ile trzeba zapłacić za kawałek Budki Suflera zagrany na wiejskiej zabawie to wiedzą tylko ci co takie zabawy organizują. A potańcówek we wiejskich remizach w skali roku jest tysiące. Więc przestań gościu jęczeć
  • ~Julka
    (2018-09-13 18:49)
    Wariat
  • ~gośc2
    (2018-09-13 20:18)
    Qwa, sytuacja mu sie poprawiła! Napisał to z kpina. Bo on jest Cugowski, spiewak koncertowy a ten 1000 zl to mu na gaziki do końca tygodnia starczy.Sprzedaj pajacu te mieszkania , samochody , posiadlośc na hektarach, zrezygnuj z tantiem - bo przecież zapracowałeś na to aby z głodu nie umrzeć a nie skamlesz jak piesek , ze mało i ze sienalezy, boś polak-katolik i były pisowski senator.. Przecież Polska w ruinie a ty wylegujesz sie w piernatach. na wojsko nie ma, na emerytury nie ma , nawet na 500+ zaczyna brakować. Podziel się, udziel wsparcia ukochanej ojczyźnie wstającej z kolan.A przez te 30 lat to składeczki jak najmniejsze aby na na majątek było...A kolega Romcio-piramidka zająl sie wodeczka, bo tez ma za malo..
  • ~ anna
    (2018-09-13 20:21)
    Cugowski a gdzie masz fortune ktora zarabiales? Jak ci malo forsy to sprzedaj wille to ci starczy nastepny bezczelny artysta
  • ~anna
    (2018-09-13 20:23)
    no a gdzie twoje skladki na ZUS Co przechlales? Wstd grajku
  • ~....1953...
    (2018-09-13 20:33)
    ....w Zgorzelcu potrzebują ludzi do workowania wegla....bedziesz pasował....
  • ~Kajtek
    (2018-09-13 20:35)
    A czy on nie był posłem lub senatorem? I czy potem sam nie zrezygnował?
  • ~aleksander
    (2018-09-13 20:39)
    artyści odprowadzają składkę jakąś tam , żyją ponad stan ,-na starość najlepiej na garnuszek podatnika ,,,,,,,,,
  • ~Joanna
    (2018-09-13 20:41)
    Nie dziwi mnie pochwała p. Rafalskiej. Przypomnę, ze w 2005 P. Cugowski był członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich
  • ~bronek oddaj zyrandol
    (2018-09-13 21:14)
    Ten facet sika na PO i cala ta donaldowa sekte.
  • ~muzyk
    (2018-09-13 21:41)
    ... trochę nie rozumiecie określenia "tantiemy" ...?! Tantiemy autorskie za KOMPOZYCJE i TEKSTY publikowane w mediach pobiera AUTOR - czyli KOMPOZYTOR i AUTOR TEKSTU... Ja za bardzo nie przypominam sobie aby Cugowski był autorem muzyki czy tekstu..? Oczywiście nie znaczy to, że nim nie jest ... - tego dokładnie nie pamiętam. Niemniej tantiemy autorskie od prezentacji muzycznych w radio czy w TV BUDKI pobiera raczej Romuald Lipko jeśli chodzi o ZAiKS oraz tekściarze. Jest jeszcze STOART , który płaci za koncerty (występ sceniczny , czy też czas nagrań studyjnych...) To wszystko jest dość skomplikowane, ale nie mówcie tyle o tzw. "tantiemach" Cugowskiego .... - to bzdury.....
  • ~tttt.
    (2018-09-13 22:37)
    To ile uzbierales wZUSie?A pieniadze z wystepow i za plyty to gdzie sa?Przepusciles a teraz narzekasz.
  • ~Misio...,,,,,,,,,...,.,,.,,.,
    (2018-09-14 02:10)
    Za darmo nic nie ma. Jak przez lata unikało się płacenia składek emerytalnych, bo mówiło się ,że to dla frajerów, to tak się ma. Ponadto jeden koncert i można żyć , bez emerytury rok.
  • ~nik
    (2018-09-14 06:04)
    To pan Cugowski nie wiedział że w przyszłości będzie starcem.
  • ~janosik
    (2018-09-14 07:41)
    Zaczelem pracowac isie uczyc od15r źycia mam65l ide na emeryture cierzko pracow 50l skladkowe dostanenieco ponad 2tys zl obecnie u schylku zycia zaluje ?gdym prscowal 50 l na zachodzie bym mial 2 tys ale euro dziekuje ci Polsko za wspaniala emeryture
  • ~krzyhoo1