Schorzenie, na jakie cierpi Agata Młynarska to choroba Leś­niowskiego-Crohna, objawiająca się nawracającymi stanami zapalnymi jelit

Reklama

To jest choroba, z którą jestem za pan brat. Tylko nigdy się nie zna dnia ani godziny. Jelita to wciąż wielka zagadka dla lekarzy... – stwierdziła w rozmowie z "Faktem"

Tym razem, wyjątkowo silny nawrót choroby przytrafił się dziennikarce podczas wakacyjnego wypoczynku nad polskim morzem:

Obudziłam się rano i od razu wiedziałam, że nie wstanę z łóżka. Ból brzucha był nie do wytrzymania, do tego torsje. Po kilku godzinach znalazłam się w szpitalu - zdradziła w tabloidzie

Kiedy lekarzom udało się opanować największe zagrożenie, Agata Młynarska opublikowała na swoim Instagramie post, w którym poinformowała o swoim stanie i podziękowała personelowi medycznemu:

Po czterech dniach ostrej walki na oddziale gastrologii, znanym mi od lat, wrócił uśmiech i nadzieja, że najgorsze znów udało się pokonać. Moja choroba ma własne życie. Nie zbadano dlaczego pojawiają się tak silne jej zaostrzenia. Bo przecież było tak dobrze i nagle... walka o życie. Jelita to wciąż wielka zagadka dla lekarzy. I tym razem pani profesor Grażyna Rydzewska stanęła na wysokości zadania. Dziękuję:)