Premierowy numer polskiego "Vogue'a" opatrzony jest okładką, na której widzimy dwie polskie top modelki, Anję Rubik i Małgosię Belę na tle Pałacu Kultury. Modelki ubrane są na czarno, a za ich plecami stoi czarna wołga.

Reklama

Obrazek ten nie wszystkim przypadło gustu. W internecie pojawiło się wiele głosów mówiących o tym, że zdjęcie pokazuje Polskę jako szarą i brzydką. Internauci szydzili także z tego, że na fotografię załapał się również warszawski smog i zmienili nazwę magazynu na "Smogue".

Zupełnie inne zdanie na temat okładki ma Karolina Korwin Piotrowska:

Jako zawodowy tępiciel polskiego kołtuna jestem ZA! Ta okładka jest na niego testem. Jest świetna. Światowa, a nie pszenno-buraczano- glamour, w stylu: "jak sobie pani Jadzia wyobraża bogactwo w kosmos i holyłód". Tak jak jeszcze niedawno cała Polska była pełna ekspertów od piłki nożnej, potem alpinizmu, a następnie antysemityzmu oraz II Wojny, tak teraz wszyscy są ekspertami od mody, tego, co (zwykle) robi Juergen Teller oraz od tego, czy Polska jest szara czy nie. Strach myśleć od czego będziemy ekspertami za tydzien, dwa. Ja już się boję :-) Rozumiem, że bogate pańcie z Konstancina są załamane, bo se zrobiły wszystko i wszędzie, ale...Czas wszystko pokaże. Peace. - napisała dziennikarka na swoim Facebooku

A jak Wam podoba się pierwsza polska okładka kultowego "Vogue'a"?

Reklama
Media