Dopracowujemy w tej chwili listę specjalistów oraz zagadnień. Podręcznik skierowany będzie głównie do młodzieży, ale rodzice też znajdą w nim coś dla siebie, przeczytają na przykład, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi na "te tematy" - powiedziała Rubik w rozmowie z party.pl

Reklama

Modelka w promowanie edukacji seksualnej zaangażowała się kilka miesięcy temu, rozpoczynając internetową kampanię #sexedpl skierowaną do osób młodych i ich rodziców. Jak wyjaśniała sama Rubik, akcja jest odpowiedzią na klimat panujący obecnie w Polsce, ograniczenie dostępu do antykoncepcji oraz brak edukacji seksualnej w polskich szkołach. W projekcie, który składa się z kilkunastu krótkich filmów wideo, bierze udział wiele osób znanych ze świata kultury i showbiznesu m.in. oprócz Rubik, także Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Małgorzata Szumowska, Dorota Masłowska, Monika Brodka, Robert Biedroń, Sebastian Fabijański i Roma Gąsiorowska.

Anja Rubik po sukcesie swojej kampanii, miała spotkać się z minister edukacji, Anną Zalewską. Dotychczas jednak do takiego spotkania nie doszło.

Reklama

Czy Ministerstwo Edukacji Narodowej rozważy wprowadzenie podręcznika Anji Rubik do polskich szkół?