- Bardzo ceniłam i szanowałam premier Beatę Szydło, ale sądzę, że dobrze się stało, że Mateusz został premierem. Mój brat ma wielką odwagę, jest uporządkowany, mądry i jest wizjonerem, tak jak nasz tata Kornel Morawiecki. Wierzę i wiem, że będzie bardzo dobrym premierem - zachwala brata Marta Morawiecka na łamach „Super Expressu”.

Reklama

- Mateusz nie będzie marionetką prezesa Kaczyńskiego. Prezes jest architektem dobrej zmiany, ale w swojej dalekowzroczności zdaje sobie sprawę, że trzeba stawiać na tych, którzy mądrze wykorzystają szansę, jaka się przytrafiła teraz Polsce. Sądzę, że pan Kaczyński zaufał mojemu bratu i dostrzegł w nim wizjonera, człowieka, który może poprowadzić Polskę ku odnowie gospodarczej i każdej innej - dodaje siostra premiera.

Marta Morawiecka przyznaje jednak, że ścisła współpraca jej brata z prezesem PiS jest nieodzowna:

- Nie mają racji też ci, którzy myślą, że Mateusz wszystko po swojemu ułoży. Te rzeczy wykuwają się we wspólnym poszukiwaniu dróg naprawy Polski. Cieszę się, że Jarosław Kaczyński postawił na mojego brata. Na pewno Mateusz go nie zawiedzie - podsumowuje.