Dinch po przesłuchaniu została wypuszczona na wolność. Jednak jej wnuk, początkujący aktor, który ostatnio statystował w „Dunkierce” Christophera Nolana, wciąż przebywa w areszcie.

Reklama

Policja podejrzewa Elseya o zamordowanie Gai Pope, córki aktorki Natashy Pope, znanej m.in. z popularnego brytyjskiego serialu „Sprawy inspektora Morse’a”. Dziewczyna cierpiąca na epilepsję zaginęła 7 listopada. Wcześniej pomieszkiwała u 71-latki i jej wnuka w miejscowości Swanage.

Siostra Gai Pope zdradziła policji, że nastolatka tuż przed zaginięciem dowiedziała się, że na wolność wychodzi mężczyzna, który kilka lat wcześniej ją napastował. Babcia aktora zeznała, że Pope w dniu zaginięcia rzeczywiście była mocno roztrzęsiona.

Słowa kobiety potwierdza nagranie z monitoringu miejskiego, na którym widać, jak w dniu zaginięcia wyraźnie zdenerwowana 19-latka przybiega pod dom zatrzymanego i puka do drzwi. W tym miejscu nagranie się urywa. Policja utrzymuje, że Elsey i Dinch są ostatnimi osobami, które widziały Pope żywą. W domu podejrzanego trwają obecnie czynności operacyjne.