Wokalistka i aktorka od lat zmaga się z wyniszczającym organizm toczniem rumieniowatym. W 2015 roku Gomez przeszła chemioterapię, teraz zaś ujawniła, że w minione wakacje miała przeszczep nerki.

Reklama

Poszukiwania dawcy trwały ponoć miesiącami. W końcu dawczynią organu została aktorka Francia Raisa Almendárez („Dziewczyny z drużyny 3”), wieloletnia przyjaciółka celebrytki.

- Chciałabym podziękować mojej rodzinie i niesamowitemu zespołowi lekarzy za wszystko, co zrobili dla mnie przed i po operacji. Nie ma słów, które opiszą, jak bardzo jestem wdzięczna mojej pięknej przyjaciółce, Francii Raisie. Dała mi największy dar, ofiarując swoją nerkę. Jestem jej niesamowicie wdzięczna. Bardzo cię kocham, siostro - napisała Selena Gomez na Instagramie pod wspólnym zdjęciem z dawczynią, zrobionym podczas rekonwalescencji w szpitalu.

Selena Gomez jest byłą gwiazdą Disneya. Swego czasu tworzyła najgorętszą młodą parę Hollywoodu z bożyszczem nastolatek Justinem Bieberem. Obecnie piosenkarka i aktorka spotyka się z wokalistką R&B znanym pod pseudonimem The Weeknd.

Gomez definitywnie zerwała też z wizerunkiem dziecięcej gwiazdy. Pomógł jej w tym m.in. udział w skandalizującym filmie Harmony’ego Korine’a „Spring Breakers” oraz coraz bardziej wyuzdane teledyski, jak np. najnowszy „Fetish”.

Reklama

Niedawno Selena wzięła udział w zdjęciach do nowego, niezatytułowanego jeszcze filmu Woody'ego Allena, który ma wejść na ekrany w przyszłym roku.