Agnieszka Cegielska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunkach dziennikarstwo i ekonomia. Od 2004 roku związana jest zawodowo ze stacją TVN, gdzie pracuje jako prezenterka pogody. Gwiazda twierdzi, że nie planowała rozwijać kariery w takim kierunku, w dużej mierze zadecydował o tym przypadek. Była studentką, gdy jej przyjaciel z Trójmiasta poinformował ją, że stacja TVN planuje otwarcie nowych kanałów tematycznych i poszukuje osób do pracy. Do ewentualnego zatrudnienia podeszła z niedowierzaniem, wysłała jednak zgłoszenie.

Reklama

Odezwano się do mnie po trzech miesiącach, zaproszono na próby kamerowe, które wyszły tak sobie, a po kolejnych trzech miesiącach zaproszono mnie na pierwsze nagrania i tak się to później potoczyło – mówi Agnieszka Cegielska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Prezenterka twierdzi, że czuje wdzięczność za możliwość pracy w telewizji, przyniosła jej ona bowiem wiele satysfakcji i pozytywnych zdarzeń. Szanuje ją, nie przejmując się negatywnymi opiniami na temat prezenterek pogody. Twierdzi, że praca w TVN daje jej poczucia bezpieczeństwa, którego w obecnych czasach brakuje wielu kobietom. Zwłaszcza tym, które podobnie jak Agnieszka Cegielska, chcą zostać matkami.

Rzadko kiedy w mediach możemy mieć etat, a dla mnie, jako kobiety w XXI wieku, fakt, że mam pracę etatową jest szalenie ważny, każdy z nas ma kredyty do zapłacenia, każdy chce mieć poczucie bezpieczeństwa – mówi prezenterka.

Gwiazda TVN uważa ponadto, że dzięki swojej pracy mogła się rozwijać i realizować pasje inne niż dziennikarstwo. Już jako prezenterka pogody ukończyła studia podyplomowe z zakresu coachingu zdrowia i zdrowego stylu życia, zrobiła również dyplom konsultanta medycyny ajurwedyjskiej. Wiedza w zakresie żywienia i niekonwencjonalnych metod leczenia pozwoliła jej natomiast poprowadzić cykl „Naturalnie!” w pasmie śniadaniowym „Dzień Dobry TVN”.

Reklama

Gdy podążamy za marzeniami, gdy żyjemy w zgodzie ze sobą, gdy taką energię wysyłamy w świat, to wszystko, co dobre do nas wraca – mówi Agnieszka Cegielska.