W Puszczy Białowieskiej trwają protesty ekologów, walczących o wstrzymanie wycinki drzew w okresie lęgowym. Borys Szyc wybrał się na miejsce, by sprawdzić, jak naprawdę wygląda sytuacja

Reklama

Spędzę tam trochę czasu, będę spał w lesie. Chce zobaczyć co się tam naprawdę dzieje - napisał kilka dni temu na Instagramie.

Skutki pobytu Szyca w Puszczy Białowieskiej pokazał na Twitterze Zbigniew Hołdys. Aktor został spisany przez strażników leśnych.

"Dzielny strażnik leśny z puszczy spisał Borysa Szyca! Sukces życia! :)" - pisze Hołdys prezentując wideo z zajścia.

Przez kolejne dni aktor dzielił się z fanami zdjęciami pokazującymi piękno Puszczy oraz relacjami z protestów ekologów. Wczoraj opublikował zaś post, w którym poinformował o powrocie z wyprawy i zapowiedział materiał filmowy pokazujący, co dzieje się aktualnie w Puszczy Białowieskiej:

Reklama

Kończy się moje spotkanie z Puszczą. Nakręciliśmy spory materiał z którego powstanie dokument o Puszczy i ludziach o nią walczących. Na różne sposoby. Dam Wam znać kiedy można będzie zobaczyć efekt naszej pracy. (...) Sam muszę teraz chwile ochłonąć i przemyśleć te całą masę informacji która przyjąłem przez te cztery dni. Podzielę się z Wami przemyśleniami niedługo. Jedno jest pewne. Puszcza Białowieska to jeden z naszych największych skarbów. Jak przyjaciel. A o przyjaciół się dba, broni ich ale tez odwiedza ich często i sprawdza czy wszystko z nimi dobrze. Jedźcie do Puszczy!!! Samo paplanie i pisanie nie wystarczy...

Borys Szyc to nie jedyna znana postać angażująca się w ratowanie Puszczy Białowieskiej. Głos w tej sprawie zabierali już między innymi Kinga Rusin, Marcin Dorociński, Karolina Korwin Piotrowska i Maja Ostaszewska.