"Ja zwariuję..." - w taki sposób skomentowała zamieszczony przez siebie na Facebooku link Krystyna Janda. Aktorka i reżyserka odsyłała swych fanów do tekstu, w którym cytowana była wypowiedź, jakiej jednemu z tygodników miała udzielić Marta Żmuda-Trzebiatowska. Z artykułu wynikało, że 32-letnia pochodząca z Przechlewa aktorka nie jest entuzjastką pracy w niedzielę. Sugerowano również, że wygłoszona przez nią opinia ma związek ze zgłoszonym w Sejmie przez związkowców z "Solidarności" projektem ustawowego zakazu pracy w niedzielę.

Reklama

Do sprawy odniosła się jednak sama Żmuda-Trzebiatowska, która napisała, że cytowanego wywiadu... nigdy nie udzieliła, a o swej miejscowości mówiła w innym wywiadzie - dla "Twojego Stylu". Przekonywała, że wypowiedź została wyrwana z kontekstu i nadinterpretowana. Aktorka odcięła się również od wszelkich związków z polityką oraz wspierania jakichkolwiek politycznych rozwiązań.

- Jestem osobą, która nie angażuje się publicznie w polityczną debatę i chciałabym, aby to zostało uszanowane, bo w ostatnich dniach przypisano mi, że niejako popieram projekt ustawy o zakazie handlu w niedzielę... 😳 Nigdy też nie komentowałam różnych newsów, które pojawiały się na mój temat, bo uważam to za stratę czasu i energii, ale ten mnie wyjątkowo zbulwersował. Zwłaszcza, że zaczęły go komentować całkiem na serio, całkiem poważne osoby - napisała na Facebooku.

Zaprosiła również na swój spektakl w Teatrze Kwadrat, który gra w niedzielę. - Jestem aktorką, decydując się na poświecenie swojego życia aktorstwu wiedziałam, że to oznacza pracę w teatrze wtedy gdy inni spędzają ten czas z rodzinami. Dlatego z radością zagram dla Państwa w te i kolejne NIEDZIELE - dodała.

Jej post udostępniła również - jak dodała "z przyjemnością" - Krystyna Janda, która zaznaczyła, że robi to również na prośbę Żmudy-Trzebiatowskiej.