Robert Górski: Artysta kabaretowy, który opowiada się po jednej stronie, przestaje być artystą kabaretowym

| Aktualizacja:

"W dzisiejszej sytuacji, kiedy mamy demokrację, opowiedzenie się po jednej stronie zawęża krąg odbiorców. Każdy sam jednak decyduje o tym, co robi i czy chce popełnić artystyczne samobójstwo, czy też nie. Ja staram się mieć podobny dystans do wszystkiego, bo tylko wtedy kabaret ma sens" - powiedział w rozmowie z dziennik.pl Robert Górski. Twórca Kabaretu Moralnego Niepokoju zdradził nam także, dlaczego odszedł z Telewizji Polskiej i przeszedł do Polsatu, gdzie w jesiennej ramówce zadebiutują "Kabarety na żywo".

wróć do artykułu
  • ~vincent
    (2016-08-30 13:11)
    Ale nudne to. Piszcie o ciekawych sprawach.
  • ~......
    (2016-08-30 12:31)
    Ktoś komuś coś powiedział i panika - a jakie dyrektywy ? Hm, może raczej wreszcie bez dyrektyw będzie - dlatego taka histeria.
  • ~gosc
    (2016-08-30 12:25)
    brawo panie Górski, tej tvp już prawie nikt nie ogląda, poza pisem i Toruniem, jak nie można mówić co się chce to lepiej zrezygnować z takiej telewizji, brawo
  • ~miłka
    (2016-08-30 12:49)
    wszystkie kabarety pokazywane za czasów PO były żenujące, prostackie. Nie dało się tego oglądać a codziennie puszczali. Mam nadzieję że teraz ich w ogóle nie będzie.
  • ~dzicz, pełowska dzicz
    (2016-08-30 15:04)
    korytko pełne to można się obrazić, ale pamiętaj górski że najpełniejsze korytko z czasem się opróżnia
  • ~emeryt 10
    (2016-08-30 15:56)
    Nie rozumiem dlaczego kabareciarze boją się krytykować obecnie rządzących ? Czyżby wracał PRL ? Politycy z partii rządzącej i z opozycji dostarczają na co dzień wielu materiałów dla kabaretów i trzeba to wykorzystać. Lepiej śmiać się,niż kłócić się. Słaba to władza, która boi się prześmiewców. Bardzo dobrze, że Górski wyśmiewał poprzedni rząd, więc powinien to samo robić teraz.
  • ~św.NH
    (2016-08-30 15:43)
    Liży nocnki PEŁo won do Moskwy lub szaletów Brukseli. Tchórz dał dyla jak inne szczyla!
  • ~Shopen
    (2016-08-30 15:28)
    Szkoda, że dzisiaj nie można śmiać się ze wszystkiego co jest śmieszne:-( Taki Latający Cyrk Monty Paintona to chyba w naszym kraju skonczyłby w więzieniu?! A przecież prawdziwa cnota krytyk się nie boi!!!
  • ~ewa
    (2016-08-30 11:47)
    Wredny typ, który karierę zawdzięcza krytyce Tuska.
  • ~ log
    (2016-08-30 11:49)
    Krytyka może być twórcza, a on po prostu się wyśmiewał podobnie jak teraz Pietrzak i dlatego jeszcze pozostał w tvp, przyzwoitych kabareciarzy dawno w niej już nie ma.
  • ~pański idol
    (2016-08-30 18:35)
    Panie Robercie nie spodziewałem się że, pan dołączy do tego chóru idiotów...
  • ~STANSIO
    (2016-08-30 18:00)
    PRZECIEZ NIKT MU NICZEGO NIE ZABRANIAŁ ...........GDZIEŚ COS SŁYSZAŁ KTOS KOMUS POWIEDZIAŁ .BLE BLE ....HA HA CHŁOPIE PRZESTAŃ PIER........GŁUPOTY POPROSTU DALI CI WIECEJ KASY I TYLE ........
  • ~uhm
    (2016-08-30 16:27)
    hehe kapneło parę milionów z orange a teraz lepiej sie przykleić do resortowego byznesu. proste jak mateusz kijowski.
  • ~cid
    (2016-08-30 19:59)
    Przeszedł do Polsatu bo to ulubiona telewizja Kiepskich...:-)
  • ~Urban
    (2016-08-31 06:50)
    Jeżeli kabareciarz w TVP pokazuje "kuku na muniu" Maciarewiczowi to gdzie ta cenzura? W kabaretach polityka jest obecna za sprawą nabijania się z Kaczyńskich. W czym celują Kabaret Neo Nówka i Skeczów Męczących. Więc gdzie panie Kurski problem? Solorz dał większą kasę i tyle w temacie.
  • ~Kolega z podwórka
    (2016-08-31 01:00)
    Schizofrenia, panie Górski. To się nazywa schizofrenia. Pani Janda ma i pan też już ma... Do lekarza, panie Górski, życzliwie radzę, jak Warszawiak Warszawiakowi...
  • ~ola
    (2016-08-30 15:56)
    U Gorskiego jak zwykle duzo paplaniny, niestety o niczym coraz czesciej. Skonczyly sie pomysly wiec kumple z Polsatu go pociagna i kasa bedzie plynac dalej.
  • ~Reklama
    (2016-08-31 03:56)
    Gorski ty jestes juz tylko dyzurnym satyrykiem. Zalezy ktory Oficer Prowadzacy ma dyzur!
  • ~roma
    (2016-08-31 08:31)
    Panie Gorski, bardzo lubie Pana i Panskie wystepy, ale zupelnie nie zgadzam sie z Pana pogladami (nieco wypaczonymi).
  • ~Mam na podorędziu milion wymówek...
    (2016-08-31 02:26)
    Powiedzcie mi, którą chcecie usłyszeć - a ja się dostosuję do waszych upodobań - no bo przecież "KLIENT NASZ PAN!".