Ewa Chodakowska podbiła serca Polek, które masowo zeszły z kanap i zaczęły dbać o formę. Niestety wśród kolegów i koleżanek z branży, trenerka nie cieszy się dobrą opinią. Wielu z nich zarzuca jej brak profesjonalizmu, a niektórzy ostrzegają nawet, że ćwicząc z Chodakowską można zrobić sobie krzywdę. Do najostrzejszych przeciwniczek Ewy należy Mariola Bojarska-Ferenc. Prekursorka polskiego fitnessu zarzuca młodszej koleżance brak wiedzy i odpowiedniego przygotowania, maskowane tupetem i pewnością siebie.

Reklama

Chodakowska na postawę innych trenerów i trenerek, zareagowała na Facebooku. W emocjonalnym wpisie zarzuciła im kompleksy i głupotę:

Chyba czas najwyższy zmienić politykę ..
"Gramy do jednej bramki" - takie miałam marzenie .. Niestety kompleksy , wybujałe ego, głupota .. paskudna zawiść trenerów i trenerek w Polsce - pokazują , ze na grę drużynowa nie sa jeszcze gotowi .. I TUTAJ JEST MI ZA NICH WSTYD .. Jesli trener powie Ci ze chodakowska - jej cwiczenia , programy , całe to zamieszanie - jest BE , zapytaj jej / jego , CO SAMA OSIĄGNĘŁA ? Ile osob zainspirowała do zmian na lepsze ? Ilu osobom dała REALNE NARZĘDZIA , zeby te zmiany wprowadzić ?? Z miejsca proponuje zmienić trenera !! I bede sie przy tym upierać .. Gwarantuje Ci, ze ta osoba dałaby duzo, zeby zamienić sie ze mną miejscami .. Gwarantuje Ci, ze ta osoba nie wniesie nic wartościowego w Twoje życie .. więcej osiągniesz w swoim domu !
[pisownia oryginalna]

Reklama

Ewa kompleksów nie ma i wymienia swoje zasługi dla polskiego fitnessu:

Jestem na rynku od pięciu lat i nie bede mowić ze jestem najlepsza , ze jestem prekursorką etc .. nie bede pisać ze zapoczątkowałam te rewolucje , ale z całym szacunkiem do warsztatu wszystkich komentujących, wszystkich ktorych uwieram, ktorzy tak bardzo sie sadzą .. Efekty mojej pracy w Polsce SĄ NAJLEPSZE !! (...) Światowe marki podpisują ze mną kontrakty nie dlatego, ze mam znajomosci .. i nie dlatego, bo mi sie poszczęściło , ale dlatego bo jestem mega dobra w tym co robie .. Co poniektórzy powinni sie z tym faktem pogodzić ...

W dalszej części wpisu, popularna trenerka krytykuje kolegów po fachu, którzy dyskredytują jej pracę:

Wiele osob, które dotychczas trenowały ze mną w domu, po zrzuceniu od kilku do kilkudziesięciu kg , postanowiły wyjsć "do ludzi" i zapisać sie do osiedlowego klubu fitness .. Jak sie okazuje , trenerzy, ktorych spotykają na swojej drodze zamiast pogratulować sukcesu , silnej woli i kontunuowac prace , skupiają sie na tym, zeby skrytykować jej dotuchcasowy wybór .. Gdzie ten IDIOTA (z całą odpowiedzialnością) był, kiedy zaczynałaś w domu? Teraz kiedy postanowiłaś pochwalić sie swoim sukcesem, ktoś ma czelność mowić ze zle postąpiłaś ? Ze Chodakowska to bzdura ?? Przecież jesteś NAJLEPSZYM DOWODEM NA TO, ze sie myli !!!

TRENERZE !! Pranie mózgu osobie, która BEZ TWOJEJ POMOCY , ale swoją ciężką pracą z moimi materiałami osiągnęła swoj cel ?? BURACTWO !!! ŻAŁOSNE BURACTWO !!
Ogarnij sie albo zmień profesje, bo przynosisz wstyd ! Osoby z mojego otoczenia, ktore trenują ze mną na co dzień .. w moim studio .. w domu jadą na BOOTCAMP - obóz taki jak tydzień metamorfozy - i na tym tygodniu zamiast doświadczać pozytywnych wrażeń słuchają kręcenia nosem na temat chodakowskiej .. BURACTWO !!!

Rozumiemy emocje, ale Ewa powinna korzystać z pomocy kogoś, kto nadałby jej wypowiedziom poprawą formę.