W rozmowie z party.pl, Agnieszka Holland o ustawie całkowicie zakazującej aborcji, wypowiedziała się w ostrych słowach:

Reklama

Myślę, że to jest ustawa, w której nie chodzi o to, żeby ratować życie, tylko żeby egzekwować opresję (...) Na to nie ma zgody. Z drugiej strony stawianie tego w taki sposób powoduje, że nie można naprawdę poważnie się zająć takim problemem jak niechciane ciąże, jak aborcja, jak sprawa eugeniki prenatalnej. Jest mnóstwo pytań, które wiedza współczesna przed nami stawia, jest mnóstwo pytań, które są odwieczne. Na te pytanie można mądrzej odpowiadać i można przeciwdziałać nieszczęściom, a nie je prowokować. Natomiast ta ustawa prowokuje tragedie, nieszczęście, hipokryzję i zbrodnie.

Na słowa reżyserki zareagowała Krystyna Pawłowicz. Posłanka na swoim profilu na Facebooku napisała:

Pani A.HOLLAND wzywa do "czujności w sprawie ustawy antyaborcyjnej",bo "cała ta grupa ideologiczna...,kieruje swoje ostrze przeciwko wolności kobiet".
Faktycznie,"grupa ideologiczna" jest przeciwko zabijaniu innych i "kieruje swoje ostrze" na obronę życia tych /dzieci/,które kobiety-matki chcą zabić.
Pani Holland "czuwa",by możliwości zabijania w Polsce dzieci nie ograniczyć.
Jak widać, w wypowiedziach kolejnej już przedstawicielki opozycji - pani A.Holland,coraz wyraźniej pobrzmiewa niemiecki faszyzm.