Antoni Macierewicz podczas konferencji odbywającej się na toruńskiej uczelni ojca Rydzyka, został zapytany o to, czy państwo polskie posiada strategię wobec nielegalnych badań broni elektromagnetycznej na polskich obywatelach. Osoba zadająca pytanie powoła się na Cheryl Welsh, Amerykankę, która twierdzi, że amerykański rząd od lat pracuje nad bronią, mającą na celu sterowanie umysłami obywateli.

Reklama

Szef MON odniósł się do tej kwestii z pełną powagą zapewniając, że jego resort analizuje przypadki Polaków, którzy skarżyli się iż byli poddawani takim badaniom.

Do nas, jeśli tak można powiedzieć, a na pewno do mnie jako do posła, z terenu Polski te kwestie docierały w ciągu ostatnich 15 lat mniej więcej. Zgłaszali się ludzie, którzy twierdzili, że byli poddawani takim badaniom, a następnie nie mogą znaleźć w żadnym z organów państwa ochrony, wsparcia, pomocy etc. Teraz takie analizy robimy, żeby zidentyfikować, gdzie są ludzie, którzy skarżą się na tego typu dolegliwości, tego typu sytuacje. Myślę, że za jakieś pół roku będę mógł pani odpowiedzieć coś więcej. - powiedział.

Słowa Antoniego Macierewicza rozbawiły Paulinę Młynarską. Dziennikarka na swoim Facebooku zamieściła zdjęcie z głową oklejoną folią aluminiową. Fotkę podpisała:

Kościelisko melduje pełną gotowość do stawienia czoła broni elektromagnetycznej. A wy? Czy jesteście gotowi?

Facebook