Wojewódzki i Figurski kilka lat temu tworzyli zgrany duet, który na antenie radia Eska Rock bawił słuchaczy mniej lub bardziej udanymi żartami. Niestety niefortunne drwiny z Ukrainek, których prezenterzy dopuścili się tuż przed organizowanymi wspólnie z Ukrainą mistrzostwami Euro 2012, doprowadziły do rozłamu tego dwuosobowego zespołu.

Reklama

W przeciwieństwie do Wojewódzkiego, który dostał nową audycję, Figurski został w konsekwencji wyrzucony z radia. Później miał żal do byłego kolegi o to, że nie wstawił się za nim, bowiem zależało mu wyłącznie na ratowaniu własnej posady. Panowie powymieniali się wzajemnymi złośliwościami na łamach mediów, jednak kiedy emocje opadły, znów zaczęli ciepło wspominać wzajemną współpracę.

Kiedy w weekend media obiegła wiadomość, iż Michał trafił do szpitala na skutek wylewu krwi do mózgu, Kuba przejął się poważnym stanem kolegi. Na swoim Facebooku zamieił wspólne zdjęcie i napisał:

MICHAŁ !!!

Prawdziwi Mistrzowie Zawsze Dają Radę !!!

... wiem to, bo przeżyliśmy niejedno ...

k.

Zdrowiej !

Kuba Wojewódzki nie jest jedynym kolegą z branży, który wspiera Michała Figurskiego w trudnych chwilach. Podobnie na wieść o jego problemach ze zdrowie zareagowali między innymi Karolina Szostak i Bartek Węglarczyk.