O kłopotach teatru IMKA poinformowano na jego oficjalnym profilu na Facebooku:

Reklama

IMKA odwołuje plany repertuarowe na sezon 2015/2016. Powodem jest wycofanie się kilku sponsorów ze współpracy z teatrem. IMKA jest teatrem prywatnym i działa wyłącznie dzięki współpracy z firmami, instytucjami oraz osobami prywatnymi. Brak środków finansowych na dalszą działalność artystyczną spowoduje zamknięcie warszawskiej sceny przy pl. Trzech Krzyży.

Tomasz Karolak, założyciel i dyrektor artystyczny IMKI wyjaśnia, że zarząd podjął kroki mające na celu zmniejszenie bieżących kosztów:

Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której nie będziemy w stanie pokryć naszych zobowiązań względem aktorów i twórców współpracujących z teatrem. Podjęliśmy też trudne kroki związane z restrukturyzacją zespołu. Robimy wszystko, aby uratować naszą scenę. Niestety bez pozyskania sponsora nie przetrwamy. Na naszą działalność w sezonie potrzebujemy co najmniej 3 mln złotych.

Czy znajdą się sponsorzy gotowi wyłożyć środki na funkcjonowanie IMKI? Dyrektor sceny zapewnia, że jest to wyjątkowy teatr wart ratowania:

Reklama

IMKA to miejsce, które ściąga do stolicy zaangażowanych widzów z całej Polski, a widzom miasta stołecznego pokazuje to, co najciekawsze w teatrach poza Warszawą. Przybliża widzom ambitną literaturę – dzieła polskiej i światowej dramaturgii, prezentuje nowatorskie interpretacje klasycznych tekstów. Podejmuje tematy kontrowersyjne dotyczące historii Polski oraz współczesnego świata i aktualnych wydarzeń politycznych.