Bogusław Kaczyński co jakiś czas dzieli się z fanami swoimi przemyśleniami na bieżące tematy. Ostatnio postanowił napisać, co sądzi o niedawnych obchodach Święta Wojska Polskiego. Krytykowi bardzo spodobało się wystąpienie prezydenta:

Reklama

Znów jestem pod dużym wrażeniem przemówienia Prezydenta Andrzeja Dudy na obchodach Święta Wojska Polskiego. Świetna dramaturgia przemówienia, wysoko impostowany głos, nienaganna dykcja i urok osobisty – to rzadka cecha wśród naszych polityków. Panie Prezydencie, gratulacje.

Znacznie mniej ciepłych słów Bogusław Kaczyński ma dla stacji TVN24, która jego zdaniem zniweczyła wysiłek żołnierzy defilujących ulicami Warszawy:

Druga część defilady była ogromnym wysiłkiem tysięcy ludzi w mundurach, których na ten dzień wezwano z całej Polski do Warszawy. Oglądałem transmisję w TVN24. Było to całkowite nieporozumienie i zniweczenie wysiłku tylu Żołnierzy i cywilów.

Ta defilada pokazana w TVN24 nie miała nic wspólnego z potęgą militarną prezentowaną w Nowym Jorku, Moskwie, Londynie, gdzie wydawało się, że ziemia trzęsie się pod stopami przechodzących, jadących i lecących, którzy zdawali się swą potęgą zasłaniać niebo. Do dziś dreszcze przechodzą mi po plecach. (...) Kaczyński ma także sugestię, kto jego zdaniem powinien relacjonować takie wydarzenia:

Taką prestiżową transmisję powinien prowadzić Tomasz Zimoch, który jako jeden z niewielu obecnie, swoim żarem i temperamentem umie porwać i zachwycić widzów. Ginąca dziś w telewizji sztuka i umiejętność!