Priscilla i ja mamy niesamowitą wiadomość: spodziewamy się córeczki!. To będzie nowy rozdział w naszym życiu. Dotychczas mieliśmy szczeście, że moglismy wpływać na życie ludzi na całym świecie - Cilla jako lekarz i edukator, ja dzięki tej społeczności (Facebook) oraz działalności filantropijnej. Teraz koncentrujemy się na uczynieniu świata lepszym miejscem do życia dla naszego dziecka i kolejnych pokoleń. - ogłosił Zuckerberg na Facebooku.

Jednocześnie założyciel największego portalu społecznościowego na świecie oraz jego żona postanowili podzielić się z fanami swoimi trudnymi doświadczeniami, związanymi z trzykrotnym poronieniem:

Staramy się o dziecko od kilku lat i przeżyliśmy trzy poronienia. Kiedy dowiadujesz się, że będziesz miał dziecko, jesteś pełen nadziei. Zaczynasz wyobrażać sobie, na kogo wyrośnie, jakie będą jego marzenia i jaka czeka je przyszłość. Zaczynasz robić plany i nagle wszystko przepada.

Zuckerberg wyjaśnił, że większość par nie chce dzielić się z otoczeniem tymi doświadczeniami, w obawie, że będą obwiniane o tę sytuację. Jego zdaniem jednak, to błąd, bowiem opowiadanie o trudnych przeżyciach pozwala na poradzenie dobie z nimi:

W dzisiejszym otwartym i skomunikowanym świecie, dyskutowanie takich problemów nie dystansuje nas, ale zbliża. Buduje zrozumienie, tolerancję i daje nam nadzieję.
Kiedy zaczęliśmy opowiadać o tym naszym przyjaciołom, zrozumieliśmy, jak częsty to problem wiele osób, które znamy, również to przeżyło, ale w końcu wszyscy maja zdrowe dzieci. Mamy nadzieję, że dzieląc się naszymi doświadczeniami, dajemy innym nadzieję, którą sami mieliśmy.

Zuckerberg wyjaśnił także, że ciąża Priscilli jest obecnie na etapie, na którym ryzyko poronienia jest bardzo małe i zarówno mama, jak i córeczka są zdrowe.

Podczas badania USG pokazała nam podniesiony kciuk, jakby dała "like", co z pewnością ma po mnie. Nie możemy doczekać się, kiedy powitamy ją na świecie i podzielimy się kolejnymi newsami, kiedy będzie już gotowa, by poznać was wszystkich - napisał na zakończenie założyciel Facebooka.

Serdecznie gratulujemy!