Uroczystość będzie bardzo kameralna, z udziałem niespełna 30 osób. Wśród gości będą królowa i książę Filip, a także dziadek urodzonej 2 maja księżniczki, książę Walii Karol z drugą żoną, księżną Camillą, rodzice Kate, Michael i Carole Middleton oraz jej brat i siostra.

Reklama

Na chrzcie nie pojawi się natomiast brat Williama, książę Harry, który pojechał na 3 miesiące do Afryki. Nie wiadomo jeszcze kogo William i Kate wybrali na rodziców chrzestnych. Starszy brat Charlotty, książę George miał ich siedmioro. Sakramentu chrztu udzieli anglikański arcybiskup Canterbury Justin Welby w XVI-wiecznym kościele parafialnym St.Mary Magdalene w Sandringham. Leży on w majątku królowej, gdzie jej rodzina spędza zwyczajowo Boże Narodzenie i Nowy Rok.

Po narodzinach Charlotty, William i Kate zamieszkali w należącym również do królowej, odległym niespełna 5 kilometrów od Sandringham dworze Anmer Hall, w niewielkiej wiosce liczącej 63 mieszkańców, co gwarantuje spokojne dzieciństwo Georgowi i Charlotcie.

Urodzona 2 maja Karolina z Cambridge (Princess Charlotte of Cambridge, Charlotte Elizabeth Diana) jest czwartą osobą, po swoim dziadku, ojcu i bracie, w kolejce do tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.