O włamaniu do bazy firmy "Fit and Eat" informuje portal niebezpiecznik.pl. Haker wykradł dane ponad 1000 osób i opublikował je na podziemnym forum. W sieci znalazły się takie informacje, jak adresy, numery telefonów, a także wzrost, waga, informacje o chorobach czy opis sprawności fizycznej. Ponieważ firma zajmuje się nie tyko układaniem odpowiedniego jadłospisu, ale także dostarczaniem przygotowanych posiłków bezpośrednio do domu klienta, przy niektórych nazwiskach podane są również kody do domofonów i bram.

Reklama

Z firm oferujących catering dietetyczny korzysta wiele gwiazd i sportowców. Dlatego haker posługujący się pseudonimem Polly Pocket pochwalił się, iż jest w posiadaniu takich informacji między innymi na temat Dariusza Michalczewskiego, Krzysztofa Ibisza, Agaty Młynarskiej, Borysa Szyca, Patrycji Markowskiej i Ewy Farnej.

Firma "Fit and Eat", w związku z wyciekiem, zamieściła na swojej stronie oświadczenie:

W związku z pojawiającymi się informacjami o wycieku danych osobowych zgromadzonych w zbiorze danych administrowanych przez naszą firmę informujemy, że dostęp do przedmiotowej bazy prowadzonej w systemie informatycznym został niezwłocznie zablokowany. Zgodnie z obowiązującym prawem jako pokrzywdzeni powiadomimy o zaistniałej sytuacji GIODO, a także klientów oraz organy ścigania. Cały czas przy wsparciu specjalistów prowadzimy intensywne postępowanie wyjaśniające, którego celem jest ustalenie winnych kradzieży danych i zapobieżenie podobnym sytuacjom w przyszłości.

Jak na wyciek swoich prywatnych danych zareagują celebryci?