Michałowi Szpakowi ten pomysł nawet się spodobał. Wokalista, wyłoniony w pierwszej edycji "X Factor", znany jest ze swojego kobiecego wizerunku. Szpak ma długie, zadbane włosy, długie paznokcie, często nosi makijaż i buty na wysokim obcasie. Internauci uznali więc, że europejska publiczność z pewnością przyjęłaby jego występ entuzjastycznie.

Reklama

Czegoś takiego się nie spodziewałem ! To nie ja wygrałem konkurs Eurowizji Tylko Pan "Konczita" a dostałem tyle maili jakbym to ja wygrał :) Kochani być może stanie się tak w przyszłym roku że Pojedziemy na Eurowizje Czas pokaże a za te stosy miłych słów dziękuję , niespodziewanie :) - napisał Michał Szpak na swoim profilu na Facebooku.

Posłanka Anna Grodzka, o to jak ocenia pomysły internautów, a także niektórych dziennikarzy i publicystów, została zapytana przez portal natemat.pl.

Bardzo śmieszne. (śmiech) Nie dotyka mnie to, bo to ludzie, którzy zawsze hejtują, zamieszczają wpisy, które maja być śmieszne, a śmieszne nie są. To świadczy tylko o poziomie tych panów. - odparła posłanka.

CZYTAJ TAKŻE >>> Kobieta z brodą wygrywa Eurowizję. Conchita Wurst zdeklasowała konkurencję

Jednocześnie Grodzka zaznaczyła, że popiera Conchitę Wurst i uważa, że jej przesłanie przyniosło wiele dobrego:

Może to był sposób na reklamę, a może na podkreślenie tego, co ona, czy on mówi. A mówi o tym, że jest bojownikiem o wolność i każdy ma do niej prawo. To jego działalność publiczna. Tutaj też jest to przesłanie – Conchita Wurst chce pokazać światu, że szkodliwe jest narzucanie człowiekowi kim ma być. Wystąpienie mężczyzny w sukience nie czyni nikomu żadnej obiektywnej krzywdy. Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się czyjaś krzywda. Ani zjedzenie banana, ani bycie osobą o innym kolorze skóry, ani ubranie sukienki nie czyni nikomu krzywdy. Jestem zdumiona, jak bardzo ludzie, którzy pragną wolności, przeciwko tej wolności występują. Pan Conchita Wurst jest gejem, artystą i to zademonstrował. Dlaczego nie miałby mieć do tego prawa? To społeczne tabu, które nie jest nam potrzebne. Ludzie boją się rzeczy, które im nie zagrażają