W artykule opublikowanym na łamach "Wprost", poddano analizie wygląd Natalii Siwiec, oraz bliźniaczo do niej podobnej, Moniki Pietrasińskiej. Zdaniem ekspertów cytowanych przez magazyn, swoją popularność, obie celebrytki zawdzięczają temu, iż dzięki operacjom plastycznym, w ich wyglądzie podkreślone zostały właśnie te cechy, które przyciągają uwagę niższych klas społecznych:

Reklama

W klasie pracowników niewykwalifikowanych na przykład bardzo pożądane jest eksponowanie nóg czy biustu, farbowanie włosów. Z badań wynika, że kobiety w tej klasie podkreślają urodę w bardzo bezpośredni sposób, choć tylko do czasu znalezienia partnera. To taniec godowy, przyciąganie uwagi mężczyzn relatywnie niewielkimi nakładami. Jego odpowiednikiem wśród mężczyzn będzie manifestowanie siły fizycznej przez intensywne ćwiczenia na siłowni. - mówi gazecie dr Maciej Gdula.

Zdaniem autora artykułu, Natalia Siwiec swoją popularność zawdzięcza temu, iż dla pewnych grup, może być synonimem awansu społecznego:

Zabiegi kosmetyczne i operacje uwypukliły u Siwiec i Pietrasińskiej cechy, na które wrażliwa jest szczególnie klasa pracowników fizycznych. Fenomen Natalii Siwiec to przejaw tendencji przedstawicieli klasy pracującej, aby przekroczyć jej granice, to wyraz aspiracji do klasy średniej. - podsumował Grzegorz Lewicki.