Xavier Witkowski wraz ze swymi rodzicami był gościem programu "Dzień Dobry TVN". 9-latek zyskał sporą popularność za sprawą publikowanych w sieci piosenek. W swoich tekstach rapuje między innymi o wyprawie po zioło, zarabianiu hajsu, czy dziwkach, których wzrok przykuwa jego złoty łańcuch.

Reklama

W programie, który poprowadzili Jolanta Pieńkowska i Robert Kantereit, wystąpił także raper Tomasz Kleyff, który zaczął dyskusję od tego, że raper w swoich utworach przede wszystkim musi brzmieć wiarygodnie. Tymczasem 9-letni Xavier zupełnie nie rozumie tego, o czym śpiewa. Ponadto, rapowanie o tym, że płynąca w żyłach kodeina jest czymś fajnym, promuje zażywanie tego środka wśród młodych ludzi, co może mieć tragiczne skutki. Chłopiec zdawał się nie do końca rozumieć stawianych mu zarzutów, okazało się bowiem, że za teksty odpowiada jego 19-letni kuzyn.

Obecni w studio rodzice tłumaczyli co prawda, że zgadzają się iż ich syn nie powinien śpiewać o takich rzeczach, zdawali się jednak zupełnie nie rozumieć problemu. Matka chłopca w pewnym momencie stwierdziła, że być może Xavier sięgnął po tak szokujące środki przekazu, by się wypromować, a teraz, kiedy już wszyscy wiedzą, kim jest, będzie mógł się uspokoić i śpiewać teksty pasujące do jego wieku.

W rozmowie wyszło także na jaw, że rodzice nie wiedzą dokładnie, jakiej muzyki słuchał dotychczas ich syn, a wrzucanie do sieci utworów o kontrowersyjnych treściach, odbywało się poza ich kontrolą. Zapewniali także, że 19-letni kuzyn, który jest producentem i autorem rapowanych przez Xaviera tekstów, na pewno nie ma na chłopca złego wpływu.

Zarówno gospodarze programu, czyli Jolanta Pieńkowska i Robert Kantereit, jak i raper Tomasz Kleyff byli zszokowani postawą rodziców i treściami piosenek, które wykonuje 9-letni Xavier.

Posłuchajcie jednego z utworów młodego rapera.