Egurrola Dance Studio to sieć szkół tańca, założona przez Agustina Egurrolę. Biznes choreografa, który zasłynął układami tanecznymi w "Tańcu z gwiazdami" oraz jurorowaniem w show "You Can Dance", znalazł się pod obserwacją CBŚ, które wykryło rzekome nieprawidłowości finansowe. Wczoraj media podały, że złożono w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury, która wszczęła śledztwo wyjaśniające.

Reklama

Dziś całą sprawę postanowił skomentować sam Agustin. W specjalnym oświadczeniu wysłanym do "Super Expressu", choreograf napisał:

W nawiązaniu do pojawiających się doniesień medialnych chciałbym wyjaśnić, że w firmie Egurrola Dance Studio, której jestem właścicielem, od niemal dwóch lat trwa kontrola skarbowa. Cały zespół wspólnie z profesjonalnym biurem księgowym ściśle współpracuje z kontrolerami i ułatwia weryfikację niezbędnych dokumentów finansowo – księgowych. Ich analiza jest niezwykle czasochłonna, dlatego na wyniki kontroli trzeba będzie jeszcze poczekać. W sprawie postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Lublinie nie jestem w stanie podać żadnych dodatkowych informacji. Wiem jedynie, że toczy się postępowanie wyjaśniające i jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko mnie lub innemu pracownikowi Egurrola Dance Studio. Pragnę podkreślić, że jest to postępowanie wyjaśniające.

Egurrola uspokoił także swoich klientów, którzy nie muszą się obawiać przerw w zajęciach tanecznych:

Jednocześnie zapewniam, że prowadzona kontrola nie wpływa na bieżącą działalność szkół tańca, które funkcjonują bez zakłóceń. W żaden sposób nie ogranicza też realizowanych przeze mnie projektów i przedsięwzięć artystycznych i biznesowych.

Na koniec choreograf deklaruje gotowość do naprawienia wszelkich, ewentualnych błędów:

Zaistniała sytuacja jest dla mnie wyjątkowo niekomfortowa, jednak musi się z nią liczyć każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą. Jeżeli w wyniku kontroli czy postępowania wyjaśniającego, pojawią się jakieś nieprawidłowości, zostaną one naprawione, uregulowane i wyjaśnione. Liczę na szybkie wyjaśnienie całej sprawy.