"Obywatel i Małgorzata" to wywiad rzeka z Małgorzatą Potocką poświęcony temu okresowi życia aktorki, w którym była partnerką Grzegorza Ciechowskiego. On wycofany i nieśmiały muzyk, ona pełna energii i przebojowości aktorka, tworzyli niezwykły związek, w którym nie brakowało namiętności. W jednym z fragmentów książki, Potocka opisuje swoje relacje seksualne z Grzegorzem:

Reklama

Ja byłam kobietą do wynajęcia, Grzegorz bogatym biznesmenem. Seks był dla niego twórczością, jak muzyka. Potrafiliśmy zatrzymać windę w wieżowcu albo samochodem z rozpędem wjechać w pole i tak zaczynaliśmy się kochać. Kiedy myślę o Grzegorzu, coraz przejrzyściej widzę swoje błędy. Często śni mi się realnie. Wtedy przeprowadzam z nim długie rozmowy. Szkoda, że tylko we śnie - czytamy.

Choć spędzili razem cudownych 10 lat, ich miłość nie przetrwała. Grzegorz Ciechowski odszedł od Małgorzaty do opiekunki do dziecka, z którą nawiązał romans. W swojej książce Potocka nie rozlicza jednak ukochanego mężczyzny ze zdrady. Skupia się raczej na tych dobrych momentach ich związku i na tym, co udało im się razem stworzyć.