Dwa dni temu pisaliśmy o oficjalnym komunikacie, jaki Edyta Górniak zamieściła na Facebooku, w związku ze swoją rezygnacją z udziału w tegorocznej edycji kultowego festiwalu. Diva napisała, że mimo wcześniejszych planów, nie wystąpi w Opolu, z dwóch powodów. Pierwszym jest brak śmiałości do mierzenia się z repertuarem Anny German, drugim zaś "kłamliwe oskarżenia", jakie wysuwają ponoć wobec niej organizatorzy imprezy, w celu promowania swojego przedsięwzięcia.

Reklama

Dziś okazuje się, że nie tylko Górniak nie wystąpi na scenie w Opolu. Kolejną gwiazdą, która zrezygnowała z imprezy jest Patrycja Markowska:

Już pewnie wiecie,że zrezygnowaliśmy z udziału w koncercie premier w Opolu.Powodów było kilka. Najważniejszy jest taki,że nie udało nam się znaleźć zastępstwa na dwa koncerty które gramy w tym terminie,a które zakontraktowane były dużo wcześniej. Nie ma tego złego.Nie wiem czy skrócenie piosenki "Dzień za dniem" do czasu określonego w regulaminie, dobrze by jej zrobiło. Są piosenki, w których tekst odgrywa ważną rolę i skracanie ich odbiera im wagę - napisała Markowska.