Olivia Williams odwiedziła niedawno Polskę w związku z pięćdziesiątymi urodzinami Radosława Sikorskiego. Aktorka była z Sikorskim w czteroletnim związku. W wywiadzie dla magazynu "Viva" Williams opowiada m.in. o swojej pierwszej wizycie w Bydgoszczy, kiedy to razem z Sikorskim pojechali do jego rodziców i wyjazd do Chobielina, gdzie Sikorski nabył pałac i po latach zamieszkał w nim wraz z rodziną.

Reklama

- Był w ruinie. Przez dziury w dachu widać było niebo, po pokojach chodziły kury. Widok łamiący serce - wspomina aktorka. Przyznaje, że Sikorskiego poznała, gdy była bardzo młoda - miała 17 lat. Spotykała się z polskim politykiem przez całe studia w Cambridge. - Od tamtego momentu nie spotkałam mężczyzny, który witając się z kobietą strzelał obcasami i szarmancko skłaniał głowę - mówi Williams.

Aktorka wspomina, że dzisiejszy szef MSZ był nie tylko ambitny, ale i romantyczny. Związek trwał cztery lata. Ale ich drogi się rozeszły - Sikorski wybrał dyplomację, Olivia Williams balet i aktorstwo. -On chciał zbawiać Polskę, a ja uczyłam się stepowania - mówi aktorka.

Olivia Williams jest znana m.in. z filmu Romana Polańskiego, pt. "Autor Widmo".