Demi Moore długo zwlekała ze złożeniem papierów rozwodowych, mimo iż jej mąż, 35-letni aktor Ashton Kutcher był gotów na rozwiązanie małżeństwa już jesienią ubiegłego roku. Popularna na przełomie lat 80. i 90. aktorka uznała, że należy jej się część dochodu, jakie jej partner uzyskał w trakcie trwania ich związku. Należący do grona najlepiej opłacanych aktorów Ashton nie był jednak skory do dzielenia się swoimi milionami z mającą swe najlepsze aktorskie lata za sobą Demi i odmówił podziału majątku bez angażowania sądu.

Reklama

50-letnia Demi Moore w pozwie rozwodowym, złożonym z datą 6 marca, domaga się nie tylko alimentów, ale również pokrycia honorarium jej prawnika. Ashton Kutcher dla odmiany, składając dokumenty rozwodowe w grudniu ub.r. zrezygnował z roszczeń finansowych względem swej partnerki, pobierającej niegdyś rekordowe gaże za role filmowe. Mimo nadciągającej batalii prawnej o majątek, finalizacja rozwodu państwa Moore-Kutcher powinna nastąpić jeszcze przed wakacjami.

Demi Moore i Ashton Kutcher poznali się w 2003 r. i dwa lata później zostali małżeństwem. Pomimo znacznej różnicy wieku, wynoszącej aż 16 lat, długi czas uchodzili za jedną z najbardziej zgodnych par show-biznesu. Sielankę przerwał romans Kutchera z kelnerką Sarą Leal. Moore zdecydowała się na separację w listopadzie 2011 r.

Z wielkim smutkiem i ciężkim sercem zdecydowałam zakończyć trwające od sześciu lat małżeństwo z Ashtonem- oświadczyła wówczas Demi Moore. Jako kobieta, matka i żona mam pewne zasady, które uznaję za świętość i w tym duchu postanowiłam pójść z życiem naprzód - dodała aktorka.

Demi Moore w trakcie separacji nie zdecydowała się jednak na bliższą relację z żadnym mężczyzną. Ashton Kutcher związał się natomiast z dawną koleżanką z planu serialu "Różowe lata siedemdziesiąte" Milą Kunis.