Oprócz Willa i jego żony, biura z ojcem Karolem dzieli obecnie również jego młodszy syn, Harry. Jednak, kiedy zakończy w styczniu służbę w armii w Afganistanie, ma również przenieść się do Kensington Palace. Książęca para zamieszka w apartamencie 1A, który kiedyś zajmowała księżna Małgorzata.

Reklama

Podobno już ruszył pierwszy etap stopniowej przeprowadzki do nowej siedziby, która już jest nazywana "gospodarstwem domowym i biurem księcia i księżnej Cambridge oraz księcia Harry'ego". O tych planach poinformowała w weekendowych wydaniach brytyjska prasa. Dziennikarze podkreślają jednocześnie, że jest to kolejny sygnał, iż William przymierza się do rezygnacji ze służby, jako pilot w Królewskich Siłach Lotniczych RAF.

Już od kilku tygodni spekuluje się, że zamierza on się poświęcić razem z małżonką obowiązkom wynikającym z przynależności do rodziny królewskiej. Wnuk Elżbiety II jest bowiem drugim w kolejce do objęcia po niej tronu, po swoim ojcu Karolu. Właśnie on poparł usamodzielnienie się synów oraz Kate, a także zgodził się sfinansować działalność osobnego biura dla nich oraz kosztów reprezentacyjnych z tym związanych.

Nowa siedziba "książęcej trójki" położona jest na zachodnim skraju malowniczego Parku Kensington, którego częścią jest słynny Hyde Park. Angielscy dziennikarze nie omieszkali jednak przypomnieć ironicznie, że Pałac Kensington był siedzibą matki Willa i Harry'ego, księżnej Diany, tuż po jej rozwodzie z Karolem.