Informację o przyjacielskich relacjach, jakie łączyły kiedyś Martę Kaczyńską i Małgorzatę Roznenek podaje tygodnik "Na Żywo". Panie poznały się ponoć, kiedy Marta wraz z rodzicami, Lechem i Marią, sprowadziła się z Gdańska do Warszawy. Kaczyński poznał wówczas Stanisława Kostrzewskiego, ojca Małgorzaty.

Reklama

Kostrzewski, jako ceniony ekonomista stał się bliskim przyjacielem i współpracownikiem Lecha Kaczyńskiego. Obecnie pełni funkcję skarbnika partii PiS i jest doradcą gospodarczym Jarosława Kaczyńskiego.

"Na Żywo" twierdzi, że kiedy rodziny zaprzyjaźniły się ze sobą, również ich córki, czyli nastoletnia Małgosia i młodsza od niej Marta zostały przyjaciółkami. Magazyn podaje, że Małgorzata bardzo imponowała Marcie, zwłaszcza w kwestii baletu, z którego córka państwa Kaczyńskich musiała zrezygnować na skutek kontuzji.

Tygodnik podaje, że drogi Małgorzaty i Marty rozeszły się, gdy Kaczyńscy z powrotem przeprowadzili się do Gdańska. Od tego czasu panie ponoć nie kontaktują się ze sobą. Czy istnieje szansa że ta przyjaźń się odrodzi?