"Zwolnienie z WF-u" można słuchać na antenie Eski Rock od poniedziałku do piątku w godzinach 8-10. Od poniedziałku do czwartku przed mikrofonem siedzi Kuba Wojewódzki z jednym ze swoich partnerów, czyli Agnieszką Szulim, Bartoszem Węglarczykiem lub Maciejem Stuhrem. W piątki, gdy Wojewódzki nagrywa swój program dla stacji TVN, "Zwolnienie z WF-u" prowadzą Agnieszka Szulim i Bartosz Węglarczyk.

Reklama

Inaczej pracuje się z Kubą, a inaczej z Bartkiem. Oni są bardzo różni, jednak z każdym pracuje się bardzo dobrze. I nie jest oczywistym to, że Kuba ma rogi, a Bartek skrzydła. Kuba ma też ludzką twarz - mówi Agnieszka Szulim.

Największą popularnością wśród słuchaczy cieszy się jednak duet Wojewódzki-Stuhr.

Program z Kubą jest na pewno odreagowaniem. Przy tego typu audycji nie można się ścigać, trzeba się bardzo dobrze rozumieć. Dobry duet jest o wiele trudniejszy niż solowe popisy. W związku z tym, że mamy podobne poczucie humoru i potrafimy ze sobą współpracować, stwierdziłem, że warto przyjąć tę propozycję. Zobaczymy na jak długo starczy nam weny - powiedział PAP Life Maciej Stuhr.

Bartosz Węglarczyk był pierwszym nowym partnerem Wojewódzkiego w programie "Zwolnienie z WF-u".

Jest naprawdę bardzo fajnie. Kuba jest kompletnym wariatem. Gdyby radio publikowało to, co Kuba mówi poza anteną, to naprawdę parę sądów miałoby zajęcie - żartuje Węglarczyk. Mówiąc serio, najważniejsze w tym programie jest to, by nie przekraczać własnej granicy dobrego smaku. W tej audycji dzieją się różne szaleństwa. Byleby tak dalej - powiedział Węglarczyk.

Program "Zwolnienie z WF-u" pojawił się na antenie Eski Rock we wrześniu 2012 roku. Wcześniej w porannym paśmie przez kilka lat stacja nadawała "Poranny WF", który prowadzili Kuba Wojewódzki i Michał Figurski. W czerwcu tego roku program został zdjęty z anteny. Powodem były żarty dziennikarzy na temat Ukrainek. Słowa showmanów poruszyły opinię publiczną, a program usunięto. Wojewódzki podpisał kolejna umowę ze stacją i stworzył nowy program zapraszając do współpracy Bartosza Węglarczyka, Agnieszkę Szulim oraz Macieja Stuhra.