Terlikowski o Marii Peszek: Przesiąknięta satanistycznym nihilizmem

| Aktualizacja:

Maria Peszek, niezależnie od tego, co myślimy o jej sztuce, naprawdę bardzo potrzebuje naszej modlitwy - stwierdził po przeczytaniu wywiadu z Marią Peszek w "Polityce" Tomasz Terlikowski. Redaktor naczelny serwisu fronda.pl mówi o wygłoszonej przez artystkę"przerażającej deklaracji całkowitego , satanicznego nihilizmu".

wróć do artykułu
  • ~emkak
    (2013-12-15 11:22)
    Demot na dziś: Gdy widzę Terlikowskiego, żadna antykoncepcja nie jest mi już potrzebna...
  • ~baba
    (2012-10-18 12:09)
    nihilizm satanistyczny...nowa odmiana - okrutny jest ból maluczkich. Chcieliby a tu bezsilność...cóż panie T. do wszystkiego trzeba dorosnąć, tak więc może przy następnym podejściu się uda. Wiary Tomaszu (nomen omen), więcej wiary!
  • ~dosc katolicki talibie
    (2012-10-13 14:13)
    terlikowski to potrzebuje pasa z ladunkami. moglby sie zdetonowac na koncercie peszkowej. od razu pojdzie do nieba ale hurys nie bedzie jeno mlodzi klerycy... hehe
    chory czlowiek
  • ~archelozka-amator ;)
    (2012-09-28 23:22)
    Szatana to ten czlowiek ma w swojej glowie, to moze nim jest? he, he,
    ja nawet nigdy takiego szatana nie znalam, wiec nie wiadomo kto to Trelikowski.
    Jakis dinozaur, Tyranozaurus rex?
  • ~gość
    (2012-09-28 11:09)
    miałam ją za wysokiej klasy artystkę. teraz widzę, że jest taką samą szmatą jak doda i rutowicz
  • ~k
    (2012-09-28 06:17)
    Peszkowska do debil z diabłem w sobie
  • ~hicior
    (2012-09-28 01:45)
    Terlikowski za ciebie trzeba się modlić do Judy Tadeusza. Patrona od spraw beznadziejnych.
  • ~Pak
    (2012-09-28 00:47)
    ~re Gruby - jakos plujesz nienawiscia do kobiet.Moze jak bys sie doprowadzil do jakiegos porzadku to nie dzialalbys jako odwrotnosc mozna powiedziedz radaru
    ze z daleka kazdy wie o twoim sie poruszaniu.Skad wiesz ze ja zaden nie chcial
    czyzbys bral przyklad z siebie?Watpie zeby od takiej kobiety na odleglosc obrzydzeniem zuchnialo.
  • ~Pak
    (2012-09-28 00:25)
    ~re hynio - bez przyjemnosci to byloby juz po tym jak by ci sie cos z twojego wydymania udalo.(calkowita watpliwosc )Tz. jak by juz to chyba cala twoja nadprodukcja by jej uszami jak fontanna wyszla ale twoja maszynka do tej produkcji to by juz na wiecznosc sie zatarla.No i poukladalo by sie troche
    ale dla ciebie nie najlepiej.
    .
  • ~bogaNieMa
    (2012-09-28 00:09)
    Terlikowski zdaje sie byc pryszczatym idiota, ktory zrobi inkwizycje zaraz. Niech on sie leczy, bo średniowiecze już za nami. najwidoczniej niedojrzal jeszcze do tego, do czego dojrzala Peszkowa: Bog przeszkadza i to w cholere. Nikt za nas niczego na tym swiecie nie zrobi. Terlikowski nawet jezeli nie ma pryszyczy, to niech bedzie pryszczatym chlopczykiem, bo taki jest jego zapal do antysatanistycznych krucjat - niedojrzaly!
  • ~Iron Beret
    (2012-09-27 23:39)
    Peszek jest równie zdolna co ładna czyli wcale. Może i ma parcie, ale bez skutku. Nie wyszła w swojej "sztuce" poza rozpaczliwe wygłupy i żałosne podrygi. Nic na co warto zwrócić uwagę. Tym zresztą głównie się zajmuje - próbami zwrócenia na siebie uwagi - a to fryzurą, a to nagimi zdjęciami, a to głupimi wywodami. Wszystko jest miałkie i niesmaczne. Ja na jej miejscu nie wychodziłbym z depresji. Sztuka oparta na wewnętrznej pustce jest z definicji dęta. I to widać.
  • ~teofil
    (2012-09-27 23:06)
    Peszkowa ma nasrane w głowie
  • ~fuckt
    (2012-09-27 23:05)
    Terlikowski wymaga leczenia psychiatrycznego
  • ~klara
    (2012-09-27 22:41)
    Polityka schodzi na psy robiąc wywiady z miernotami. To nie artystka ale słaby cień artysty.
  • ~belzebub
    (2012-09-27 22:35)
    chyba tylko w Pl ktos sie w ogole podnieca takimi wypowiedziami. Gdzie indziej ludzie by wzruszyli ramionami i powiedzieli "wierzy? fajnie. nie wierzy? tez fajnie. whatever"
  • ~hynio
    (2012-09-27 22:33)
    Trzeba ją, choć bez przyjemności, wydymać. Może jej się coś w łepetynie poukłada?
  • ~satan666
    (2012-09-27 22:32)
    no i *********** Cieszy mnie, ze xcoraz wiecej ludzi w tym pop.. kraju ma odwage zeby takie rzeczy mowic
    Boga nie ma i tyle. Co tu dupe zawracac. szkoda czasu na perdoły
  • ~costam
    (2012-09-27 22:32)
    PiSbolszewicki talibie Terlikowski, ty sie lepiej pomódl za salezjan z Lubinia i biedne dzieci ,które oni pohańbili i ich głupich rodziców , którzy uważają , że nic sie nie stało...
  • ~Nienawiść jest przyczyną wszelkiego zła na świecie
    (2012-09-27 22:17)
    Niedziela, 26.08.2012, 18.30

    Moja droga, umiłowana córko, nienawiść jest przyczyną wszelkiego zła na świecie i przybiera różne formy.

    Wrogość wobec innej osoby wynika ze strachu, obawy, że osoba ta może was w jakiś sposób skrzywdzić.

    Nieporozumienia z inną osobą mogą nastąpić z powodu grzechu pychy. Jest tak kiedy czujecie, że musicie udowodnić swoją wartość za wszelką cenę, nawet jeśli nie macie racji.

    Zazdrość bardzo szybko zamienia się w nienawiść, chociaż może się zacząć łagodnie.

    Niechęć do samego siebie rozpoczyna się, gdy zaczynacie porównywać swoje życie z innymi ludźmi, o których uważacie, że mają lepszy los niż wy.

    Bardzo szybko ta niechęć rozwija się w nienawiść do samego siebie i własnego ciała. To z kolei prowadzi do grzechów ciała.

    Nienawiść może się również rozwinąć z powodu grzechu pożądania własności innych.

    Może to doprowadzić do wojny, kiedy jeden kraj pragnie bogactw innych.

    Albo może to oznaczać pozwalanie chciwości na wyniszczanie waszej duszy, kiedy łakniecie takich samych ziemskich bogactw, jakie mają wasi bliźni.

    Zazdrość również zamienia się w formę nienawiści, zwłaszcza wtedy, gdy bez względu na to, jak bardzo się staracie naśladować innych, nie udaje się wam osiągnąć tego, co postanowiliście zrobić.

    Wszystkie grzechy, jeśli pozwalacie im się jątrzyć, mogą prowadzić was ku nienawiści.

    Jeśli czujecie nienawiść, musicie wiedzieć, że szatan zdołał zaatakować waszego ducha.

    Kiedy tak się stanie, będzie was trzymał w żelaznym uścisku i nie pozostawi was w spokoju.

    Bez względu na to, jak bardzo będziecie się starać, aby zwolnić ten uścisk, on będzie was trzymał ze wszystkich sił. Waszą jedyną bronią jest modlitwa.

    Módlcie się, módlcie się, módlcie się, gdy wzbiera w was nienawiść. Ponieważ, zanim was nie opuści, nigdy nie będziecie mogli ponownie poczuć pokoju, miłości lub radości.

    Kiedy nienawiść ogarnia wasze serce i duszę, zostajecie osunięci o krok dalej ode Mnie, waszego Jezusa.

    Strasznie cierpicie i odczuwacie gniew i bezsilność, których nie możecie kontrolować.

    Nigdy nie wierzcie w ostatnie kłamstwo, które szatan zasieje w waszej duszy, kiedy zarzucił nad wami zasłonę nienawiści.

    Kłamstwo to jest następujące. Wasza nienawiść może być tylko wtedy rozproszona, jeśli poszukacie ostatecznej zemsty na celu swojej nienawiści.

    Co zrobić, kiedy spowiła was nienawiść? Moc miłości może rozwiać nienawiść, natychmiast.

    Kiedy modlicie się i prosicie Mnie o pomoc, Moja odpowiedź będzie następująca.

    Przebaczcie waszym przeciwnikom i tym, którzy waszym zdaniem są przyczyną waszej nienawiści.

    Ale, aby przebaczyć, musicie sami upokorzyć się przede Mną i poprosić Mnie, abym wybaczył najpierw wam.

    Gdy przebaczycie tym, których nienawidzicie, musicie potem odpokutować za wasze grzechy.

    Okażcie miłość waszym przeciwnikom. Walczcie miłością przeciw nienawiści, nikczemnej i groźnej chorobie duszy.

    Miłość jest lekarstwem, które uwolni waszą duszę od tej zarazy.

    Jeśli możecie to uczynić, pokonacie szatana i on odejdzie od was.

    Nigdy nie obawiajcie się zwalczać nienawiści w waszej duszy, nawet jeśli będzie to dla was bardzo trudne.

    Gdyby nienawiść mogła być osłabiona w ten sposób, poprzez pokorę grzesznika, pokój zapanowałby na świecie.

    Wasz Jezus
  • ~lliill
    (2012-09-27 22:09)
    szkoda że ojciec Peszek, wybitny aktor, codziennie córce nie wbijał do głowy prawdy o tym, że talentu się NIE dziedziczy. aktorstwo córuni najwyżej średnie, zdolności wokalne mierne a talent literacki słabiutki. co teraz Marysiu? malarstwo?