Ślub odbędzie się w Katedrze Wojska Polskiego na warszawskiej Starówce. Kościół został wybrany ze względu na rodzinną tradycję. Wcześniej, jak donosi "Rewia", przysięgę małżeńską składali tam rodzice Aleksandra Kwaśniewskiego. 31-letnią prezydentównę do ołtarza ma poprowadzić ojciec. Mszę odprawi arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. W uroczystości udział wezmą też inni kapłani zaprzyjaźnieni z Kwaśniewskimi. "Wiem, że na pewno będzie uczestniczył ksiądz Jan Domian, wieloletni kapelan Aleksandra Kwaśniewskiego, i ksiądz Arkadiusz Nowak" - powiedział Ryszard Kalisz w piątkowej audycji radia TOK FM.

Reklama

Poseł będzie jednym z 400 gości zaproszonych na sobotni ślub córki byłego prezydenta. Ola i Kuba poprosili ich w zaproszeniach, by zamiast wręczać im kwiaty, przekazali pieniądze na schronisko dla zwierząt w Celestynowie koło Otwocka. Po mszy rodzina i znajomi państwa młodych udadzą się na huczne wesele do czterogwiazdkowego hotelu Narvil w Serocku położonego nad malowniczą rzeką Narew. Ponoć wesele uświetni koncert pana młodego i jego zespołu Poluzjanci. Weselników swoimi hitami w dobry nastrój wprowadzi też Kayah. "Na pewno będzie fajnie" - mówi z przekonaniem Ryszard Kalisz.

Na dwie suknie ślubne Ola Kwaśniewska wyda 20 tys. zł. Obie zaprojektowała jej koleżanka Sabrina Pilewicz. Na kościelną uroczystość Kwaśniewska wybrała kreację podobną do tej, w której Rozalia Mancewicz pojawiła się na gali Miss Universe w 2011 roku. "Przede wszystkim będzie kilka centymetrów dłuższa, a co za tym idzie - mniej prowokująca. Cała będzie pokryta kryształkami Swarovskiego. Wszystkie nici i hafty będą jasne" - powiedziała "Super Expressowi" znajoma panny młodej. Koszt sukni to 12 tys. złotych. Za drugą kreację, którą przyodzieje w trakcie wesela, Kwaśniewska zapłaciła 8 tys.

Tabloidy zainteresował również makijaż i fryzura prezydentównej. O włosy Kwaśniewskiej zadba stylista gwiazd Leszek Czajka. "Całkowity koszt fryzury ślubnej to w przypadku Oli około 1500 zł. Złożyło się na to zafarbowanie, podcięcie i odżywienie za około 700 zł. Do tego koszt próbnego czesania to około 400 zł, drugie 400 zapłaci w sobotę za uczesanie końcowe" - zdradziła "Super Expressowi" osoba z otoczenia Kwaśniewskiej. Makijaż będzie z kolei kosztować 500 zł. Państwo młodzi zaoszczędzą natomiast na obrączkach. Biżuterię ślubną podarowała im firma jubilerska Apart. Wcześniej prestiżowa polska marka zaprojektowała obrączki na ślub Anji Rubik i Sashy Knezevica.

Sądząc po tym, co Kwaśniewska powiedziała w wywiadzie dla "Vivy!", nie przyjmie nazwiska męża. O rezygnacji przez kobietę z panieńskiego nazwiska Kwaśniewska mówiła: "To jest, szczerze mówiąc, przedziwne. Tak, jakbym w ciągu tej jednej godziny, kiedy przysięgam wierność po grób pewnemu facetowi, przeistaczała się z Oli w Kasię. Uważam, że jest to jednak odebranie nam ważnego elementu naszej tożsamości". Państwo młodzi omówili już formalne kwestie związane z małżeństwem. Niewykluczone, że podpisali intercyzę. Skąd te domysły? "Rewia" wypatrzyła Kwaśniewską i Badacha w kancelarii specjalizującej się w umowach przedślubnych. "Ich związek opiera się na partnerstwie i zrozumieniu. Ale zdają sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach obowiązuje zasada 'nigdy nie mów nigdy'" - mówi "Rewii" znajoma Oli i Kuby.

Reklama

Podczas ślubu wielkie zainteresowanie budzić będą również rodzice panny młodej - Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy. Była prezydencka para starannie przygotowywała się do uroczystości. Od półtora roku nie jedzą mięsa i każdego ranka oddają się gimnastyce. Niedawno Kwaśniewskiego widziano w warszawskim butiku Bottega Venetta, gdzie przymierzał eleganckie garnitury. Jak sprawdził "Fakt", kupując garderobę z metką włoskiego domu mody, były prezydent musiał liczyć się wydatkiem 10-14 tys. złotych. Jego żona, by zachwycać na ślubie wyglądem, odwiedzała klinikę chirurgii estetycznej i salon urody.

Reklama

Ola Kwaśniewska i Kuba Badach poznali się prawdopodobnie na koncercie jazzowym lub przedstawili ich sobie wspólni znajomi z branży muzycznej. Pierwsze plotki o związku prezydentównej i utalentowanego wokalisty pojawiły się na początku 2010 roku. Kwaśniewska była w przeszłości zaręczona z florecistą Wojciechem Szuchnickim.(PAP Life)

ag/ mdn/