W rozmowie z dziennikarzami - Piotrem Weltrowskim i Krzysztofem Azarewiczem - artysta bezkompromisowo i szczerze mówi o dzieciństwie, dojrzewaniu, pierwszych miłościach czy fascynacjach muzycznych.

Reklama

Nikogo na koncerty się nie ściąga - opowiada w filmowej zapowiedzi wokalista. - To jak z pornografią. Nie musisz na nią patrzeć, ale jak chcesz, to możesz.

W książce Nergal wspomina zarówno początki Behemotha na rodzimej i światowej scenie metalowej, jak i burzliwe romanse czy znacznie poważniejsze związki. Jego rozmówcy wiele czasu poświęcają poglądom muzyka na kwestie związane z religią, kościołem, historią, miejscem człowieka w społeczeństwie i rodzinie. Nie brakuje też refleksji na temat jego - zakończonej sukcesem walki z białaczką.

"Spowiedź heretyka. Sacrum Profanum" pojawi się w sprzedaży 17 października. Po 50 groszy z każdego sprzedanego egzemplarza książki zostanie przekazane na statutową działalność Fundacji DKMS oraz Gdańskie Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Hematologii i Transplantacji Szpiku.

Nergal otrzymał niedawno rolę w nowym filmie Juliusza Machulskiego, "AmbaSSAda", gdzie zagra Ribbentropa. Przypomnijmy, że w czerwcu na rynku pojawiła się biografia Behemotha, zatytułowana "Konkwistadorzy diabła". Dorobek kapeli zamyka album "Evangelion", który miał premierę w sierpniu 2009 roku.