O rozstaniu Katarzyny Figury i Kaia Schoenhalsa, w celebryckich kuluarach mówiło się od pewnego czasu. Aktorka i jej mąż żyją na dwóch różnych kontynentach i choć oboje podejmowali próby zamieszkania razem i planowali wspólną przeprowadzkę, kariery zawodowe nie pozwalały im opuścić swoim miejsc zamieszkania.

Reklama

Jak informuje "Fakt", to Figura, dochodząc do wniosku, że utrzymywanie fikcyjnego małżeństwa nie ma sensu, złożyła pozew o rozwód.

Potwierdzam, że wpłynął pozew o rozwód pani Katarzyny Figury i pana Kaia Schoenhalsa. Pozew złożyła pani Figura. Pierwsza rozprawa wyznaczona jest na luty 2013 roku – potwierdziła w rozmowie z "Faktem" asystentka rzecznika prasowego Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

Tabloid informuje także, że związek Katarzyny Figury i Kaia Schoenhalsa już od trzech lat miał poważne problemy. Para planowała ponoć zamieszkać razem w Kalifornii, jednak ciekawe propozycje zawodowe, jakie Figura otrzymywała w Polsce, nie pozwalały jej opuszczać kraju. Aktorka w wywiadach podkreślała, że z mężem żyją razem, a jednak osobno. Taka sytuacja najwyraźniej przestała jej odpowiadać.

Wygląda więc na to, że z początkiem nowego roku, Katarzyna Figura znów będzie wolną kobietą.