Tom Cruise obchodzi dziś 50. urodziny, najprawdopodobniej aktor nie ma jednak nastroju do świętowania. Tom kilka dni temu dowiedział się, że jego żona Katie Holmes wniosła pozew o rozwód i chce zabrać mu córkę oraz znaczną część majątku.

Majątek Cruise'a wyceniany jest na 275 mln dolarów. Z tego 15 mln może już od razu przelać na konto Katie Holmes. Do tego dojdzie także warta 35 mln dol. willa pary w Beverly Hills. W intercyzie Cruise zagwarantował Kate 3 mln dol. za każdy rok jaki razem spędzą w roli małżonków. Kate po pięciu latach małżeństwa wystąpiła o rozwód, wiedząc dobrze, ile przypadnie jej pieniędzy. Ale te 15 mln to chyba nie wszystko, o czym myśli Kate.

Jak donosi Fakt, składając pozew o rozwód w Nowym Jorku Katie zażądała połowy majątku oraz "odpowiednich" alimentów na Suri, córeczkę jaką ma z Tomem.
Dlatego w tej walce o duże pieniądze Katie nieprzypadkowo zatrudniła znanego nowojorskiego adwokata Allana Mayefsky'ego. Niedawno dla byłej żony pewnego bankiera z Manhattanu adwokat wyciągnął w sądzie 44 mln dol.

Sprawa rozwodowa Toma i Katie będzie więc prawdziwą wojną. Tom nie ma zamiaru płacić Kate więcej, a ponadto będzie chciał zatrzymać przy sobie córkę, podobnie jak zrobił to z dwójką dzieci, jakie ma ze swoją drugą żoną, aktorką Nicole Kidman.

>>>Czytaj także: To dziecko przygniótł balkon. Jessika ma niedowład nóżek!