Spotkanie odbyło się w nowojorskiej rezydencji małżeństwa aktorów Sarah Jessiki Parker i Matthew Brodericka. Wśród zaproszonych osób znalazły się takie osobistości jak projektant mody Michael Kors, piosenkarka Aretha Franklin, zdobywczyni Oscara Meryl Streep czy redaktor naczelna "Vogue" Anna Wintour.

Reklama

Każdy z 50 VIP-ów obecnych na imprezie, wpłacił 40 tys. dolarów, co dało łączną kwotę 2 mln dolarów na dalszą kampanię wyborczą demokraty.

- Jesteście ostatecznymi arbitrami decydującymi o tym, w jakim kierunku idzie ten kraj - mówił Obama.

Następnie wraz z pierwszą damą wziął udział w kolejnej zbiórce funduszy, której główną atrakcją był występ Mariah Carey. Impreza w gwiazdorskiej obsadzie miała miejsce w dniu, w którym podano informację o rosnącym bezrobociu w Stanach Zjednoczonych, co natychmiast wykorzystali republikanie by zaatakować demokratę.

Jako że w ostatnim czasie popularność Obamy wśród Amerykanów nieco osłabła w konfrontacji z coraz silniejszym Mittem Romneyem, obecna głowa państwa stara się o poparcie ze strony jak największej liczby celebrytów. Na koncertach gromadzących fundusze pojawili się już Alicia Keys, Foo Fighters, Bon Jovi i Cee Lo Green. Prezydent grał również w koszykówkę z Batmanem (George Clooney) i Spidermanem (Tobey Maguire).

Oficjalnie wspierają go także Julia Roberts, Oprah Winfrey, Cher, Ellen DeGeneres, Will Smith oraz wiele innych gwiazd ekranu i sceny.

Mimo stałej współpracy Obamy z czołówką amerykańskich celebrytów, główną strategią jego kampanii jest duża liczba darczyńców ofiarowujących niewielkie kwoty. 98 proc. datków otrzymanych w maju było sumami poniżej 250 dolarów.