Jamie Malcolm jest drugim mężem Moniki Richardson. Jej pierwszym małżonkiem był Will Richardson, podróżnik i dziennikarz, który mieszkał w Polsce. Gwiazda zatrzymała sobie jego nazwisko.

Reklama

Dziennikarka najwyraźniej upodobała sobie obcokrajowców, bo jej drugi - obecny - mąż jest Szkotem. Poznali się w 1989 roku podczas pikniku lotniczego w Góraszce. Richardson robiła wówczas relację na żywo z tego największego lotniczego święta. Sama wspomina, że szła po płycie lotniska w czarnych okularach i wyglądała trochę tak, jak Krystyna Janda w "Człowieku z żelaza".

Wtedy zobaczył ją Jamie i podobno powiedział do kolegów:

- Patrzcie, idzie moja przyszła żona.

Dziennikarka nigdy nie ukrywała, że to było jak uderzenie pioruna. Na własnej skórze oboje doświadczyli miłości od pierwszego wejrzenia. Po imprezie spotkała się z Jamiem na nieoficjalnym bankiecie i bardzo długo ze sobą rozmawiali...

Co Malcolm robił na pikniku? To, co może robić człowiek zawodowo związany z lataniem - Jamie jest byłym pilotem RAF, a obecnie pracuje w liniach Virgin Atlantic.

Pobrali się w 2001 roku. Richardson zawsze była pod wrażeniem umiejętności zawodowych swojego męża. Opowiadała o nim z podziwem, jako o człowieku o niezwykłym talencie i pracowitości:

- Gdy się poznaliśmy, Jamie był pierwszym oficerem samolotu–cysterny, VC 10, który latał głównie w strefy zagrożenia, tankując w powietrzu myśliwce RAF–u. Przeżyłam Irak i Afganistan i nauczyłam się żyć ze strachem w podświadomości. Ale to on siedzi za sterami (...) Podziwiam go za ten wewnętrzny spokój i wyważenie - powiedziała jakiś czas temu w wywiadzie dla "Szybkiego Faktu".

Małżeństwo przez pewien czas - tuż po pojawieniu się na świecie syna Tomka - mieszkało razem w Wielkiej Brytanii, w podlondyńskiej wsi Send. Jednak gwiazda nie była chyba tam szczęśliwa... Przenieśli się więc z mężem do Polski - podobno on zrobił to dla niej, ale nigdy nie czuł się w naszym kraju dobrze.

Richardson mówiła kiedyś w wywiadzie dla "Na Żywo":

- Gdyby się okazało, że Jamie dłużej nie chce tak żyć, że to być albo nie być naszego związku, to z nim wyjadę. I na pewno będę nieszczęśliwa, już to ćwiczyliśmy.

Permanentna rozłąka nie służyła ich uczuciu. Monika Richardson wprowadziła się niedawno do willi na Wilanowie, zaś jej mąż nadal mieszkał i pracował w Anglii.

Znajomi pary zdradzili "Faktowi":

- Z jego strony padła nawet propozycja, aby zamieszkali znowu na stałe w Anglii. Mają tam piękny dom, który obecnie wynajmują, a gdzie przeżyli najlepsze momenty swojego związku.

Ta skomplikowana sytuacja trwałaby w nieskończoność i była dla obu stron niebywale męcząca, gdyby Monika nie spotkała na swojej drodze Zbigniewa Zamachowskiego. Razem przygotowywali program "S.O.S dla świata" i bardzo się zaprzyjaźnili.

Z czasem zakochała się w nim i teraz układa sobie życie ze świeżo rozwiedzionym aktorem.

Plotkuje się, że Jamie także nie jest sam. Podobno jego nowa partnerka to poznana w pracy stewardessa.