Beata Pawlikowska w rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem po raz kolejny odpowiedziała na pytanie, dlaczego nigdy nie doczekała się dzieci.

Reklama

Niektórzy ludzie pragną mieć dzieci i wtedy, jeżeli obie strony pragną mieć dzieci, to te dzieci będą cudownym dopełnieniem związku. Ale zdarzają się takie osoby, które nie pragną dzieci, bo pragną czegoś innego - powiedziała zapytana o to, czy można być w szczęśliwym związku mimo braku dzieci.

Ja np. zawsze pragnęłam wyruszyć w następną podróż, poznawać inne kultury i cywilizacje, zdobywać wiedzę o świecie i temu poświęciłam moje życie, dzięki czemu zdobyłam też wiedzę o sobie samej i o życiu, którą teraz mogę się dzielić poprzez pisania książek - powiedziała.

Nie pragnęłam mieć dzieci, mój partner nigdy nie pragnął mieć dzieci, więc jesteśmy w absolutnie idealnej sytuacji - żadne z nas nigdy nie marzyło o tym, żeby mieć dzieci, więc nie potrzebujemy dzieci do tego, żeby być razem szczęśliwi - dodała.

Zapytana, czy lubi dzieci odpowiedziała, że tak, po czym pomagała gest sugerujący, że najlepiej, by były z dala od niej.