Dziś, dokładnie w rocznicę 70. urodzin Kory, na warszawskich Bielanach odsłoniliśmy niezwykły mural z wizerunkiem wokalistki, który otaczać będzie 320 krzewów róż - poinformowała we wtorek zastępczyni prezydenta Warszawy Renata Kaznowska.

Reklama

Jak dodała, Kora Jackowska, a właściwie Olga Aleksandra Ostrowska, zostawiła po sobie ogromną spuściznę w postaci doskonałych przebojów. W wielu z nich zawarła cząstkę siebie oraz trudnych czasów, w których przyszło jej żyć - podkreśliła.

Gdzie zobaczyć mural?

Mural powstał przy ul. Żeromskiego 44/50. Zaprojektował go ilustrator i grafik Tomasz Majewski, a wykonało Good Looking Studio. To nie pierwszy mural z wizerunkiem Kory w stolicy. Inny mural z poświęcony Korze powstał przy ul. Nowy Świat 18/20, na tyłach Pałacu Branickich.

Kora - właśc. Olga Sipowicz, primo voto Jackowska - była polską wokalistką rockową i autorką tekstów piosenek, w latach 1976-2008 liderką zespołu Maanam. W ostatnich latach życia zmagała się z chorobą nowotworową. Zmarła 28 lipca 2018 r. w wieku 67 lat.