W tym roku Sylwester Marzeń organizowany przez TVP przeniósł się z powodu pandemii z Zakopanego do Ostródy.

Reklama

Na scenie amfiteatru w tym mieście można było zobaczyć największe polskie i zagraniczne gwiazdy. Wśród śpiewających byli m.in. Zenek Martyniuk i zespół Akcent, Cleo, Wiki Gabor, Roksana Węgiel, Golec uOrkiestra, Modern Talking, czy Helena Vondrackowa, która wystąpiła wraz z Marcinem Millerem z zespołu Boys.

Zenek Martyniuk / AKPA

Ten ostatni podczas jednego ze swoich występów podczas tego wieczoru wniesiony został na scenę w lektyce przez tancerzy. Wśród elementów, które mogły zaskoczyć były też towarzyszące prowadzącym podczas zapowiedzi dwa niedźwiedzie - biały i brązowy. Ten pierwszy miał kojarzyć się z symbolem Zakopanego, czyli białym misiem z Krupówek, z którym turyści mogą sobie zrobić zdjęcie. Osobom przebranym za nie atmosfera zabawy udzieliła się tak, że od czasu do czasu można było zobaczyć, jak turlają się pod nogami prowadzących.

Reklama

Imprezę prowadzili Małgorzata Tomaszewska, Ida Nowakowska, Izabella Krzan oraz Rafał Brzozowski, Olek Sikora i Norbi.

Na widowni amfiteatru z racji obostrzeń zasiedli statyści, którzy dwa dni przed imprezą przeszli testy na koronawirusa. Za swoją pracę podczas sylwestrowej nocy każdy z nich otrzymał 500 złotych. Widowisko oglądało średnio 6 mln osób.