Prezes PiS odnosząc się do protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, zaapelował o obronę kościołów, przypominając, że "depozyt moralny dzierżony przez Kościół" jest "jedynym powszechnie znanym systemem w Polsce".

Reklama

Wydarzenie fatalne, bo Kościół może być różnie oceniany, można być człowiekiem wierzącym albo nie. Polska zapewnia pełną tolerancję religijną, ale z całą pewnością ten depozyt moralny, który jest dzierżony przez Kościół, to jedyny system moralny, który jest w Polsce powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm i ten nihilizm widzimy w tych demonstracjach i w tych atakach na Kościół, ale także w sposobie wyrażania ekspresji tych, którzy demonstrują, w niebywałej wulgarności - mówił prezes PiS.

Musimy bronić polskich kościołów za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła - powiedział wicepremier.

Organizatorzy Strajku Kobiet zdecydowali, by nie protestować pod świątyniami.

Do słów prezesa PiS odniosła się Anja Rubik. Jej zdaniem prezes PiS powinien po prostu przyznać się, że wyrok TK był błędem.

Panie Kaczyński, proszę o szacunek dla osób wierzących i nie wykorzystywanie wiary jako amunicji politycznej, jest to chwyt poniżej pasa - pisze modelka. Wyrok na kobiety jest błędem, proszę się do tego najzwyczajniej przyznać. Proszę też pamiętać, jest Pan funkcjonariuszem publicznym, pracuje Pan dla Polek i Polaków! Polki i Polacy wiedzą, dlaczego protestują! Polki i Polacy znają różnicę między dobrem a złem. Na zdjęciu powyżej Polki przed którymi chce Pan „bronić” Polskę, wzywając członków PiSu. Serio? Słabe! - napisała modelka.