Informację o śmierci Jackie Stallone podał poniedziałek wieczorem Frank Stallone, młodszy brat znanego aktora Sylvestra Stallone'a.

Reklama

, Frankiego i mojej zmarłej siostry Tony Ann. Była niezwykłą kobietą, pracującą codziennie, pełną odwagi i nieustraszoną. Umarła we śnie, tak jak sobie zażyczyła – napisał.

Zaznaczył, że jego matki "trudno było nie lubić". Dodał, że była ona osobą "ekstrawagancką i ekscentryczną".

Urodziła się 29 listopada 1921 roku w Waszyngtonie, przeżyła okres prohibicji, depresji i II wojny światowej. Rozmawiałem z nią godzinami o latach dwudziestych, trzydziestych i czterdziestych. To była lekcja historii. Jej umysł był ostry jak brzytwa aż do dnia jej śmierci. Nigdy nie nosiła maski, prawdziwa rewolucyjna dziewczyna – napisał.

nią jak królowa przez całe jej życie. Nigdy więcej nie będę w stanie zadzwonić do mamy ani pozwolić jej na mnie krzyczeć, dlaczego nigdy się nie ożeniłem. Ale wszyscy kochaliśmy ją i jej chęć przetrwania i zwycięstwa. Zawsze będę za tobą tęsknić mamusiu – podsumował.

Do postu o śmierci swojej matki, Frank Stallone dodał także kilka jej zdjęć.

Stallone urodziła się jako Jacqueline Frances Labofish. Jako młoda kobieta pracowała jako artystka na trapezie, tancerka i fryzjerka. Wyszła za mąż za Franka Stallone Sr. w 1945 roku. Na swojej stronie internetowej Stallone napisała, że podczas swojej kariery astrologicznej doradzała „królom, premierom, politykom, gwiazdom filmowym, hazardzistom, generałom, gangsterom, gliniarzom i kapłanom”. Miała również własną linię maseczek do twarzy. Pojawiła się w kilkunastu programach typu talk show, w tym w „The Howard Stern Show”, „Oprah”, „Larry King Live”, „The Late Show With David Letterman” i „The Graham Norton Show”.