Branża ślubna dość mocno ucierpiała przez pandemię, bowiem przez pierwsze miesiące obowiązywał całkowity zakaz organizowania takich uroczystości. Kiedy rząd postanowił zezwolić na śluby i wesela, szybko okazało się, że takie imprezy dość często bywają ogniskiem zakażeń koronawirusa. Niektórzy eksperci i wirusolodzy uważają, że przy takiej dobowej liczbie zakażeń, jaką mamy obecnie w Polsce, śluby i wesela powinny zostać w ogóle zakazane.

Reklama

Tymczasem Izabela Janachowska jako przedstawicielka branży stoi po drugiej stronie barykady i zwraca uwagę na problemy, jakimi przez restrykcje związane z pandemią muszą mierzyć się zarówno państwo młodzi, jak i przedsiębiorcy zajmujący się tym biznesem. W tym celu Janachowska postanowiła napisać list do premiera Matusza Morawieckiego oraz nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Pisa opublikowała na swoim blogu. Na wstępie celebrytka zwraca uwagę polityków na problemy branży ślubnej:

Chciałabym raz jeszcze zwrócić Pana uwagę na kwestię, która od prawie pół roku jest poważnym problemem dla setek tysięcy obywateli. Globalna pandemia, z którą od dłuższego czasu walczymy, stała się zagrożeniem nie tylko dla zdrowia i życia obywateli, czy gospodarki, ale także dla kultury i fundamentalnych wartości, na których opiera się polskie społeczeństwo. Z niepokojem obserwuję wprowadzane z dnia na dzień restrykcje, które, jak rozumiem, mają zapewnić bezpieczeństwo obywateli, z drugiej zaś strony brutalnie odzie-rają z marzeń wielu narzeczonych, dosłownie w przeddzień wydarzenia, na które nie-rzadko czekali całe życie.Wielu obywateli, także Pana wyborców, deklaruje także obawy związane z działaniem powołanych do walki z pandemią służb, w tym Stacji Sanitarno- Epidemiologicznych.

W dalszej części listu Izabela Janachowska przekonuje premiera i ministra, że dzięki przeprowadzonej na swoim blogu ankiecie oraz doświadczeniu w branży, mogłaby być ich doradcą:

Aby lepiej pokazać skalę problemu, w dniach 14-18.08.2020 roku przeprowadziłam na portalu weddingdream.com ankietę wśród par, których wesele odbyło lub odbędzie się w czasie epidemii COVID-19. Wierzę, że załączone wyniki przedstawione dane po-zwolą Panu lepiej dostosować regulacje i działania odpowiednich służb do oczekiwań i potrzeb obywateli.Gdyby zechciał Pan pochylić się nad problemami, z którymi mierzą się nie tylko na-rzeczeni, ale także wielu przedsiębiorców działających w branży ślubnej, pozostaję do Pana dyspozycji. Każdego dnia rozmawiam zarówno z parami młodymi, jak i osobami, które pracują w tym sektorze gospodarki, dzięki temu znam ich problemy i potrzeby. Wierzę, że moje doświadczenie może okazać się dla Pana pomocne i razem uda nam się wypracować korzystne i bezpieczne dla wszystkich rozwiązanie

Reklama

Przypomnijmy, iż Izabela Janachowska to nie jedyna celebrytka, która czuje się na siłach doradzać rządowi. Jakiś czas temu konsultacje z najważniejszymi politykami w państwie zapowiedziała Edyta Górniak